WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jednak wojna – The Outer Worlds na PS4 Pro bez ulepszeń graficznych, a na Xboksie w 4K

The Outer Worlds na PS4 Pro nie będzie miał ładnej oprawy graficznej. Zdaje się, że Microsoft jednak nie jest takim „dobrym wujkiem”.

Obsidian Entertainment wkrótce będzie miało problem. Ciekawi mnie, czy są świadomi tego, jak bardzo się narazili graczom. O co dokładnie chodzi? Albo Microsoft jednak wtrącał się w produkcje gry albo deweloperzy naprawdę nie potrafią używać nowych technologii. The Outer Worlds na PS4 Pro zawiedzie wiele osób.

Czytaj też: League of Legends na konsole – zapowiedziano LoL: Wild Rift

The Outer Worlds wkrótce trafi do abonamentu Xbox Game Pass. Gra premierowo będzie „darmowa” dla wielu posiadaczy Xboksów One, ponieważ Obsidian Entertainemnt przyjęło worek pieniędzy o Microsoftu i stało się ich wewnętrznym studiem. Zarówno zieloni jak i autorzy Fallouta: New Vegas zapewniali, że nikt się nie miesza w produkcję gry.

Problem jednak w tym, że dzisiaj dowiadujemy się, iż The Outer Worlds na PS4 Pro nie otrzyma żadnych usprawnień graficznych. Wersja gry na Xboksa One X obsłuży za to rozdzielczość 4K. Mamy w takim razie teraz dwie opcje.

Pierwsza to taka, że Microsoft jednak ingeruje w projekty swoich studiów, chociaż miał tego nie robić i po latach godzenia graczy wszystkich platform, przechodzi do ofensywy i podkręca konsolową wojnę. Druga opcja jest za to fatalna dla Obsidianu. Jeśli ich gra wygląda tak źle, a deweloperzy byli w stanie osiągnąć 4K na Xboksie One X tylko z pomocą inżynierów Microsoftu, to stan techniczny ich gry będzie wołał o pomstę do nieba. A posiadacze PlayStation 4 Pro będą trochę wkurzeni.

Czytaj też: Nowa mapa w Fortnite – teraz to ja mogę grać!

Źródło: wccftech.com