Reklama
aplikuj.pl

Joanna Kulig dołączyła do obsady nowego serialu Netflixa

Joanna Kulig dołączyła do obsady nowego serialu Netflixa

Joanna Kulig rozwija skrzydła po tym, jak wystąpiła w nominowanym do Oscara dramacie Zimna wojna. Aktorka dołączyła do obsady nowego serialu muzycznego od Netflixa.

Akcja The Eddy osadzona będzie we współczesnym Paryżu i skupi się na jednym z tamtejszych klubów. Za reżyserię dwóch pierwszych odcinków odpowie Damien Chazelle, który dał nam m.in. La La Land i Pierwszego człowieka. Serial ma liczyć osiem epizodów i będzie to pierwszy taki projekt Chazelle’a. Scenariusz do sześciu odcinków napisał Jack Throne. Na ekranie usłyszymy dialogi w języku francuskim, angielskim i arabskim.

Czytaj też: Tom Ellis jako Lucyfer na pierwszym wideo promocyjnym od Netflixa

Joanna Kulig wcieli się w piosenkarkę Maję i będzie główną żeńską bohaterką w The Eddy. Ma przepiękny głos, ale problemy z alkoholem i samą sobą. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Gdy śpiewa, znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich skierowane są na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak dołączyć do zespołu Elliota (Andre Holland), któremu od czasu do czasu partneruje, mimo, że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

Polska aktorka zagra również w serialu Hanna od Amazona. Wcieli się matkę tytułowej bohaterki. Jest to niewielka rola, ale wygląda na to, że dla Kulig to dopiero początek zagranicznej kariery.

Według informacji prace nad The Eddy mają ruszyć jeszcze w tym roku. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy serial zadebiutuje na Netflixie.

Czytaj też: Viola Davis powróci do swojej roli w nowym Legionie Samobójców

Źródło: variety.com