Reklama

Karma dla psów robiona z owadów. Tak będziemy dbali o planetę

Przedstawiciele firmy Nestlé ogłosili, że powstała nowa linia karmy dla zwierząt domowych – Purina Beyond Nature’s Protein. Jest ona oparta na białku pochodzenia roślinnego oraz owadach.

W składzie jednego z nowych wariantów znajdziemy czerwie oraz mięso z kurczaka i bób. W drugim z kolei możemy natrafić na proso, wątróbki wieprzowe i kurczaka. Szwajcarskie przedsiębiorstwo przekonuje, iż używanie białek pochodzenia roślinnego i owadów pomoże chronić Ziemię przed zmianami klimatu.

Czytaj też: Czy kryzys wieku średniego występuje u psów?
Czytaj też: U psów wykryto nieznany dotychczas zmysł
Czytaj też: Jak przeliczać wiek psów i ludzi?

Co więcej, Bernard Meunier, kierownik ds. opieki nad zwierzętami oświadczył, że oferowany produkt zapewnia w pełni wystarczającą alternatywę dla konwencjonalnych karma dla psów i kotów. Takie rozwiązanie, nie dość, że zapewnia czworonogom zbilansowaną dietę, to dodatkowo zmniejsza zużycie wody i produkcję gazów cieplarnianych.

Karma dla psów robiona z owadów to najnowsza propozycja firmy Nestlé

Produkty zostaną wprowadzone na szwajcarski rynek w przyszłym miesiącu. Marka Purina jest dostępna w 70 krajach, dlatego już wkrótce i na naszych półkach może się pojawić ta budzącą zainteresowanie alternatywa.
Co ciekawe, Nestlé nie jest pierwszym przedsiębiorstwem, które zdecydowało się na tego typu krok – wcześniej wykonała go m.in. firma Yora, również zajmująca się produkcją karm dla psów.

Czytaj też: Owady już wkrótce mogą zagościć na naszych talerzach
Czytaj też: Czy młodzi ludzie są gotowi na jedzenie mięsa hodowanego w laboratorium?
Czytaj też: Chcecie komunikować się ze swoimi kotami? Znamy na to sposób