Katoflix – to taki Netflix, tylko chrześcijański

Katoflix, katolicki Netflix, Netflix, Studio Katolik, platforma VOD Katoflix, Katoflix.pl

Netflix od dawna jest krytykowany jest przez środowiska religijne, zwłaszcza przez katolików. Dlatego właśnie powstała pierwsza w Polsce platforma, na której osoby wierzące mogą oglądać tylko produkcje zawierające treści zgodne z wartościami chrześcijańskimi.

Katoflix to bardzo ciekawa inicjatywa firmy produkcyjnej Studio Katolik, która od 20 lat zajmuje się dystrybucją filmów i produkcją audiobooków. Ich misją jest ewangelizacja w Internecie. Ich portal ma pełnić funkcję chrześcijańskiego kina internetowego, które daje dostęp do szerokiej oferty filmów fabularnych i dokumentalnych, które poruszają tematy wiary, sensu życia i przekazują uniwersalne wartości.

Serwis ma stanowić alternatywę przede wszystkim dla Netflixa, który od lat bojkotowany jest przez środowiska chrześcijańskie ze względu na swoje treści. Jak podkreślają twórcy Katoflixa, platforma nie będzie służyć tylko do legalnego oglądania filmów, które niedawno wyszły z kin. Przede wszystkim ma stanowić dostęp do tych produkcji, które nigdy nie były dystrybuowane w naszym kraju.

Katoflix jest jednak platformą VOD, co oznacza, że zamiast płacić miesięczny abonament trzeba każdą z produkcji kupować osobno. Ceny nie są duże, bo nie przekraczają 10 zł, jednak dla tych, którzy oglądają dużo filmów może to być spory wydatek. Jednocześnie dla osób, które będą sięgały po ofertę Katoflixa raz na jakiś czas to idealne rozwiązanie.

I, wiadomo, wielu z nas raczej z oferty Katoflixa nie skorzysta, ale wiemy również, że zapotrzebowanie na dostęp do takich filmów jest, zwłaszcza wśród starszego pokolenia.