Reklama
aplikuj.pl

Jesteście kierowcami Ubera? Lepiej pamiętajcie o maseczce

Uber maseczki, pandemia Uber, wykrywanie maseczek Uber, osłona twarzy samochód, maseczka w samochodzie

Cały świat musi sprostać nowej sytuacji z COVID-19, a zwłaszcza te firmy, których działalność jest bezpośrednio związana z kontaktem z drugą osobą. Wśród nich jest oczywiście Uber.

Firma świadcząca transport w fenomenalnym wręcz modelu biznesowym chce mieć pewność, że wszyscy jej kierowcy będą korzystać z maseczek. Dlatego właśnie pracuje obecnie nad technologią, która nieustannie będzie się upewniać, czy kierowcy stosują się do zaleceń w czasach pandemii. Osłona twarzy ma być podstawą – zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

Uber wyjawił to serwisowi CNN Business, ale nie omówił jakichkolwiek szczegółów działania tej technologii. Nic dziwnego, bo trzeba ją bowiem nie tylko opracować, ale też lawirować wśród ograniczeń co do prywatności.

Warto przypomnieć, że firma nie jest obojętna na swoich pracowników, jako że już dawno rozpoczęła akcje dostarczania kierowcom maski i środki dezynfekujące.

Czytaj też: Jak istotne są respiratory w leczeniu zakażonych koronawirusem?

Problem w tym, że ograniczenia co do poruszania się i nieufność, która narasta w społeczeństwie, bezpośrednio wpływa na popularność tego typu usług.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News