WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Niezwykle klimatyczna sesja promująca Małe kobietki. Zobaczcie zdjęcia jak z epoki!

Małe kobietki to adaptacja powieści o tym samym tytule autorstwa Louisy May Alcott, która została wydana w 1868 roku. W ramach promocji wykonano zdjęcia obsady używając techniki fotograficznej wynalezionej w 1851 roku. Zobaczcie efekty tej niezwykłej sesji zdjęciowej!

Proces kolodionowy to technika fotograficzna wynaleziona w 1951 roku. Polega na naświetlaniu w aparacie fotograficznym szklanej płyty pokrytej warstwą kolodionu z zawieszonymi w niej halogenkami srebra. W wyniku tego procesu powstawał na płytce negatywowy obraz. Proces jest bardzo kłopotliwy, ponieważ szklana płytka musiała być pokryta kolodionem tuż przed naświetlaniem, a następnie jak najszybciej wywoływać, zanim wszystko zastygło.

Te niezwykłe zdjęcia zostały wykonane przez uznanego fotografa Wilsona Webba, który współpracował z Jess Gonchor, scenografem Małych kobietek. W efekcie stworzono odpowiednie tło dla każdej z postaci. Sesję robiono niedaleko domu Marchów, podczas prac na planie, dzięki czemu możliwe było zrobienie zdjęć obsady w kostiumach. Webb potrzebował 10 minut na przygotowanie każdej płytki, a potem kolejne 30 minut na wywołanie. Na swoim Twitterze fotograf zdradził, że obsada musiała stać nieruchomo około 20 sekund, bo inaczej zdjęcie byłoby nieostre.

Trzeba przyznać, że te fotografie są wręcz magiczne, a niedoskonałości i wady sprawiają, że wyglądają jeszcze bardziej autentycznie. Na zdjęciach pozowała główna obsada Małych kobietek, między innymi Laura Dern, Emma Watson, Saoirse Ronan, Timothée Chalamet i Florence Pugh.

Możecie również zobaczyć kulisy powstawania tych zdjęć.