Reklama
aplikuj.pl

To nie Iron Man, to latający medycy! Kolejne testy Jet Suit obiecują wiele

Kombinezon jetsuit gravity industries medyk górski

Zestaw JetSuit od Gravity Industries pojawił się już u nas wcześniej, ale dziś pokaz z jego udziałem jest już czymś zupełnie innego wymiaru. Co bowiem powiecie na latających, niczym Iron Man, medyków?

Kombinezon odrzutowy Richarda Browninga i jego firmy Gravity Industries, obejmuje pięć mini silników odrzutowych, z czego cztery są przymocowane do rąk (po parze na jedną), a jeden trafił do plecaka. Wspólnie generują one 1050 koni mechanicznych i w stylu Iron Mana pozwalają na lot do 10 minut o prędkości nawet 137 km/h.

Tego typu cacko nie wydaje się tylko świetną zabawką, bo choć zapewne nią jest, można też wykorzystać ją w dobrym celu, co pokazała współpraca firmy z brytyjskim Great North Air Ambulance Service. Ta miała za zadanie sprawdzić, czy ten kombinezon może być używany przez ratowników medycznych na zarośniętych obszarach.

Postawiono więc na testy w Lake District w północno-zachodniej Anglii, czyli jednym z najpiękniejszych i najbardziej dzikich obszarów na Wyspach Brytyjskich. Łatwo tam o wypadki, dlatego GNAAS ma do dyspozycji trzy helikoptery, które ewakuują dziesiątki pacjentów miesięcznie.

Czytaj też: Iron Man ma gust. Będzie jeździł tym klasycznym BMW

Test kombinezonu obejmował dolecenie do symulowanego miejsca wypadku na wzgórzu The Band, co zajęło nie 25 minut pieszej wędrówki, a zaledwie 90 sekund. Dzięki temu „medyk” mógł szybciej zapewnić potrzebną pomoc i wezwać helikopter medyczny. Sprawdzian się udał, więc teraz obie organizacje pracują teraz nad kolejnymi krokami, jakie należy podjąć w ramach większej współpracy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News