Reklama

Obejrzyjcie Hyundai Kona N 2021 w akcji

Hyundai Kona N 2021 w akcji, Hyundai Kona N 2021, Kona N 2021 w akcji, Kona N 2021,

Na oficjalnym Facebooku producenta pojawił się film, który przedstawia model Hyundai Kona N 2021 w akcji, podkreślając jego codzienne i wyścigowe funkcje.

Hyundai Kona N 2021 w akcji

W dosyć humorystyczny sposób Hyundai przedstawił ciągle zakamuflowaną wersję N swojego kompaktowego crossovera Kona. Ten najwidoczniej nie ma problemu, żeby zawalczyć na światłach, wybrać się na zakupy, podróż w zimne odstępy, w jałowy teren i wreszcie zawojować na torze wyścigowym.

Yes, It’s N I 2021 KONA N

Coming in hot, it's the KONA N. Yes, it's N. Coming to the U.S. later this year.Preproduction model shown.

Posted by Hyundai on Friday, January 15, 2021

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?
Czytaj też: Światła Tucson 2021 pod lupą. Hyundai tłumaczy ich tajemnicę
Czytaj też: Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła

Głównym celem powyższego materiału jest tak naprawdę zapowiedź tego, że Hyundai Kona N 2021 trafi do USA później w tym roku. Na premierę jeszcze więc czekamy, ale magazyn Evo wyjawił ostatnio wszystkie szczegóły na temat układu napędowego tego cacka.

Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV
Czytaj też: 
Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki
Czytaj też: 
Malutki crossover Hyundaia wyszpiegowany z cieniutkimi kołami

Według tych informacji pod maską Kona N znajduje się ten sam 2,0-litrowy silnik Theta, który trafił do modelu i30 N i to w tej samej konfiguracji, oferując moc rzędu 281 koni mechanicznych oraz moment obrotowy na poziomie 391,8 Nm.

Ta jednostka jest zaprzężona do ośmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni, napędzającej przednie koła we współpracy ze sterowanym elektronicznie mechanizmem różnicowy o ograniczonym poślizgu. Gdyby tego było mało, Hyundai Kona N otrzyma również układ kierowniczy i dostrojone amortyzatory z mniejszych hot-hatchbacków z gamy N.