WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Koniec plastikowych zabawek w zestawach Happy Meal

Happy Meal i plastikowa zabawka ze znanego filmu czy bajki to coś, co wielu z nas kojarzy się z dzieciństwem. Odkąd pod koniec lat 70. wprowadzono zestawy dla dzieci podbiły one serca najmłodszych klientów sieci. A teraz McDonald’s zamierza wycofać plastikowe zabawki.

Happy Meal to jedna z najbardziej charakterystycznych pozycji w menu McDonald’s. Dziecięcy zestaw oprócz jedzenia zawsze zawierał jakąś plastikową zabawkę z popularnych w danym momencie filmów, seriali czy bajek. Jednak jak donosi Buisness Insider wkrótce w wielu krajach w czerwonym pudełku zabraknie plastikowej niespodzianki. O wycofaniu ich z zestawu poinformował już dyrektor zarządzający McDonald’s Polska, a także szef brytyjskiej sieci.

Happy Meal bez plastiku

Powodem tak drastycznej zmiany jest chęć wyeliminowania jak największej ilości plastiku. Zaczęło się od wymienienia plastikowych słomek na papierowe. Od jakiegoś czasu klienci mogą już wybrać zamiast zabawki książeczkę, ale to jeszcze nie jest ich docelowe rozwiązanie. Plan jest prosty, dać dzieciom coś wartościowego i jednocześnie przyjaznego środowisku. Jak mówi w rozmowie z BI Adam Pieńkowski, dyrektor zarządzający McDonald’s Polska, cały czas testowane są różne rozwiązania. Książeczki się nie sprawdziły, więc spróbowali z kodami do gier mobilnych, ale to nadal nie jest ostateczną formą dodatku do Happy Meal.

Oczywiście plastikowe zabawki nie znikną z dnia na dzień, a cały proces potrwa około 2-3 lat. Tak ogromnej sieci jak McDonald’s zależy na środowisku, stąd zmiany jakie sukcesywnie są wprowadzane. Najpierw słomki, które całkowicie nadają się do recyklingu. Teraz pracują również nad metodą pełnego recyklingu zużytych opakowań, celem jest zamknięty obieg i produkcja z nich takich produktów jak chociażby papier toaletowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News