WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Koniec sklepu z muzyką Google Play

Google postanowiło zamknąć swój sklep z muzyką w formie cyfrowej. Muzyka Play była jedną z tych aplikacji, które większość z nas omijała szerokim łukiem, o czym zresztą firma przekonywała się od dawna. Już wiadomo, co zastąpi sklep z muzyką.

Google kończy z Muzyką Play

Proces zamykania sklepu z muzyką w Google Play rozpoczęto już pod koniec sierpnia, jednak już zakończono cały proces w ujęciu globalnym. Oznacza to po prostu, że usługa została wyłączona, jednak nadal istnieje możliwość przeniesienia swoich playlist czy biblioteki do aplikacji, która ma zastąpić Muzykę Google Play.

 Otwierając apkę widzimy informację:

Muzyka Google Play nie jest już dostępna. Przez ograniczony czas możesz nadal przenieść swoją bibliotekę, w tym playlisty i przesłuchane treści.

I dostajemy opcję przeniesienia do nowej aplikacji – YouTybe Music. Według informacji mamy na to czas jeszcze przez kolejnych kilka tygodni, więc lepiej się pospieszyć, bo dokładnej daty nikt nie podaje.

Czytaj też: Google Pay bez autoryzacji PIN-em – ważna zmiana dla wszystkich użytkowników

Czytaj też: Microsoft Teams z nowymi funkcjami

Czytaj też: Microsoft Edge zyskuje zupełnie nowe funkcje

Ciężko się dziwić takiej decyzji. W czasach streamingu nie opłaca się kupować cyfrowej muzyki, skoro za cenę jednej wirtualnej płyty można mieć miesięczny abonament na Spotify. Dlatego Google też postanowiło pójść w streaming widząc w tym przyszłość i możliwości rozwoju. Obecnie YouTube Music nie ma jeszcze aż tak dużej bazy użytkowników jak konkurenci na rynku, ale z pewnością Google będzie nad tym pracować.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News