Reklama
aplikuj.pl

W ten sposób ludzie najczęściej odnoszą kontuzje

medycyna

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych 40 milionów ludzi zostaje rannych na tyle poważnie, że trafiają na oddziały ratunkowe. Jakie są najczęstsze przyczyny tych wizyt?

Dane CDC sugerują, że w 2018 roku około 29% osób odwiedzających oddziały ratunkowe odniosło swoje urazy na skutek upadku. Najczęściej owe upadki następowały ze schodów, stanowiących zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych.

Czytaj też: To nie Iron Man, to latający medycy! Kolejne testy Jet Suit obiecują wiele
Czytaj też: Smartwatche w służbie medycyny? Amerykanie testują niesamowity system
Czytaj też: Czy medyczna marihuana naprawdę działa?

Inne przyczyny urazów różnią się znacznie w poszczególnych grupach wiekowych. U dzieci w wieku 5 lat i starszych, najczęściej winne są place zabaw, baseny, czy trampoliny. W 2018 r. wypadki związane z rowerami spowodowały u dzieci w wieku od 5 do 14 lat więcej problemów niż u jakiejkolwiek innej grupy wiekowej.

Kontuzje mają różne pochodzenie w zależności od grupy wiekowej

W przypadku osób w wieku od 15 do 24 lat obrażenia pojawiały się podczas uprawiania sportu. Koszykówka i piłka nożna są, poza schodami, wymieniane jako najczęstsze przyczyny urazów w tej grupie wiekowej.

Czytaj też: Na Allegro kupimy usługi medyczne. O co chodzi?
Czytaj też: 10 innowacji, które odmienią medycynę
Czytaj też: Sztuczna inteligencja w medycynie

Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy porzucić uprawianie sportu bądź zrezygnować z wchodzenia po schodach. Należy jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku podczas wykonywania różnego rodzaju aktywności.