WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kruger&Matz Hybrid – elegancki i tani zegarek hybrydowy

Hybrydowe zegarki to idealna propozycja dla osób szukających klasycznego zegarka oferującego podstawowe smart-funkcje. Do grona producentów oferujących takie urządzenia dołącza Kruger&Matz. Ale robi przy tym jeden podstawowy błąd.

Zaskakująco elegancki wygląd

Zegarki firm takich jak Kruger&Matz zazwyczaj nie grzeszą urodą. Dlatego zdziwiło mnie, że model Hybrid wygląda naprawdę dobrze. Stalowa koperta, skórzane paski, ładne wskazówki. To może się podobać. Do tego mamy ładnie wkomponowany ekran o przekątnej 0,49 cala pokryty dotykowym panelem. Zapewne jego obsługa ogranicza się do przewijania wyświetlanych informacji.

Podstawowe funkcje smart

W tego typu zegarkach nie należy spodziewać się wielu dodatkowych opcji. Hybrid sygnalizuje powiadomienia po sparowaniu ze smartfonem z Androidem lub iOS. Do tego liczy kroki (nawet w specjalnym trybie Bieg), spalone kalorie oraz analizuje jakość snu. Wyniki można sprawdzić w specjalnej aplikacji mobilnej.

Hybrydowe zegarki powinny działać długo, Kruger&Matz Hybrid nie będzie

Największą zaletą hybrydowych zegarków jest ich czas działania. W najmniej zaawansowanych modelach, takich jak zegarki Connected Grupy Fossil (Skagen, Fossil, Diesel, Michael Kors), stosowane są nieco większe baterie typowe dla zegarków. Wystarczą ją wymienić mniej więcej raz na rok. Kruger&Matz postawił na typowy akumulator, który można ładować. Ma on pojemność 85 mAh i zdaniem producenta pozwala na kilka dni działania funkcji smart. Nie wiadomo, czy w przypadku rozładowania ogniwa da się dalej korzystać z zegarka jako… zegarka.

Przyjazna cena

Jedną z największych zalet zegarka Kruger&Matz Hybrid jest jego cena. Hybryda została wyceniona na 299 zł.