Reklama
aplikuj.pl

Oto Lamborghini Essenza SCV12. Hipersamochód na tor z najmocniejszą V12

Oto i on – hipersamochód Lamborghini, który otrzymał najwydajniejszy silnik V12 w historii marki. Nazwa jego, Lamborghini Essenza SCV12.

Długo czekaliśmy na oficjalne ujawnienie tego cacka po wielu teaserach, ale wreszcie Lamborghini SCV12 doczekał się finalnej prezentacji, pozbywając się kamuflażu. Teraz wiemy, że jego oficjalna nazwa brzmi Essenza SCV12 i że będzie ograniczony produkcyjnie.

Czytaj też: Elektryczne BMW Serii 3 na zdjęciach. Nieco dłuższe nie bez przyczyny

Limitowany Lamborghini Essenza SCV12 jest hipersamochodem wyłącznie z myślą o podbijaniu toru, którego opracował dział Lamborghini Squadra Corse. Napędza go najpotężniejszy wolnossący silnik V12, jaki kiedykolwiek opracowała kultowa włoska marka, cechując się mocą 830 koni mechanicznych.

Tę moc przejmuje na siebie nowa sześciobiegowa sekwencyjna skrzynia biegów X-Trac, umieszczona jako element konstrukcyjny w podwoziu. Essenza SCV12 charakteryzuje się wyjątkowym stosunkiem mocy do masy wynoszącym 1,66 KM na kilogram dzięki nadwoziu samonośnym nowej generacji z włókna węglowego, które nie wymaga wewnętrznej klatki bezpieczeństwa.

Czytaj też: Ceny elektrycznych samochodów Tesli nie podobają się nawet Elonowi Muskowi

Pomimo jego braku, Essenza SCV12 jest pierwszym samochodem GT opracowanym zgodnie z zasadami bezpieczeństwa prototypu FIA. Wyróżniają go niesamowite elementy aerodynamiczne, które przy 250 km/h zapewniają docisk rzędu 1200 kg.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News