Reklama
aplikuj.pl

Prowadzenie z tą technologią Mercedesa będzie pestką!

Nowa generacja Mercedesa Klasy S (W223) zmierza na rynek wielkimi krokami, ale zanim to nastąpi, firma ujawni nam szereg szczegółów przed oficjalnym debiutem we wrześniu. Jeden z nich? Technologia AR-HUD.

W tym rozdziale podkręcania atmosfery przed debiutem, Mercedes ujawnił działanie interesującego wyświetlacza rzeczywistości rozszerzonej typu head-up. W skrócie – ten będzie wyświetlał informacje na przedniej szybie Klasy S, sprawiając, że kierowca poczuje się jak w grze komputerowej.

Czytaj też: Ceny elektrycznych samochodów Tesli nie podobają się nawet Elonowi Muskowi

Samo prowadzenie z asystentem tej klasy będzie czymś wyjątkowym. Zaprzężony do zapewne każdego możliwego systemu bezpieczeństwa, wyświetlacz HUD rozszerzonej rzeczywistości może wskazywać nam wielkie strzałki w ramach nawigacji, alarmować o prawdopodobnym przekroczeniu linii jezdni i przede wszystkim zbierać w jednym miejscu najważniejsze informacje.

Ready for the next level of displays? The augmented reality head-up display (AR-HUD) of the new #SClass provides loads of #augmentedreality content for #drivingassistance systems and navigation information. #MercedesBenz #MBUX

Posted by Mercedes-Benz on Monday, July 27, 2020

Kierowca nie będzie musiał zerkać na nawigacje, czy zestaw wskaźników, żeby poradzić sobie na drodze – wszystko to będzie wyświetlane w nieinwazyjny sposób właśnie na przedniej szybie.

Czytaj też: Lamborghini SCV12 wreszcie bez kamuflażu. Jego silnik to istna bestia

To zaledwie część technologicznego tour-de-force, jakie zaoferuje Klasa S nowej generacji. W jej wnętrzu znajdzie się do pięciu cyfrowych ekranów z punktem centralnym w postaci 12,8-calowego ekranu infotainment. Kierowca (HUD rzeczywistości rozszerzonej jest opcją) otrzyma z kolei w pełni cyfrowy zestaw wskaźników.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News