Reklama
aplikuj.pl

Niemal kompletne Lamborghini Sian pod lupą jednego z 63 właścicieli

Lamborghini Sian, Sian, pokaz Sian

Ponad rok temu, bo na początku września 2019 roku, Lamborghini ujawniło swój nowy szalony supersamochód z planem produkcji 63 egzemplarzy. Jeden z nich możemy już obejrzeć.

Posiadanie jednego z 63 Lamborghini Sian to przywilej, którego wielu z nas nigdy nie doświadczy, ale przynajmniej dzięki YouTube możemy podejrzeć coś więcej niż tylko oficjalne rendery i zdjęcia.

Czytaj też: To Lamborghini Countach redefiniuje słowo „unikalne”
Czytaj też: Zgadniecie ile modeli Aventador sprzedało Lamborghini?
Czytaj też: Lamborghini nie bez powodu nagrało ścigające się SUVy Urus

Na poniższym filmie YouTuber z kanału Yannimize towarzyszy swojemu przyjacielowi w wycieczce do fabryki Lamborghini w Bolonii we Włoszech, aby zobaczyć jego Lamborghini Sian w prawie kompletnej formie.

Lamborghini Sian to najmocniejsze Lambo w historii

Lamborghini Sian, jako pierwszy zelektryfikowany samochód produkcyjny marki dzierży 48-woltowy układ elektryczny, który zapewnia temu supersamochodowi dodatkowe 34 konie mechaniczne. 

Ten skromny dodatek zapewnia Sianowi konkretnego kopa do początkowego przyspieszenia, choć to i tak 6,5-litrowy silnik wolnossący V12 robi największą robotę, zapewniając 785 koni mechanicznych.

Czytaj teżLamborghini teasuje coś bez dachu i w kamuflażu
Czytaj też: Pojedynek włoskiej potęgi z Ferrari F8 Tributo oraz Lamborghini Huracan EVO
Czytaj też: Porsche 911 Turbo S kontra Lamborghini Huracan Evo w teście przyspieszenia

Jego elektryczny układ jest jednak wyjątkowy, bo bazuje na jednym masywnym superkondensatorze, który zasila silnik elektryczny w przekładni Sian, mogący nawet w pojedynkę napędzić supersamochód.