Reklama

Latająca taksówka od Volocopter już wkrótce pojawi się na niebie

Niemiecka firma Volocopter zapowiedziała uruchomienie komercyjnych lotów eVTOL na terenie Singapuru. Miałoby to nastąpić w ciągu najbliższych 2-3 lat, a pierwsze bilety zostały wyprzedane.

Firma wykonała już kilka lotów próbnych, w tym załogowy, który odbył się pod koniec 2019 roku. Co ciekawe, przedsięwzięcie jest pokłosiem współpracy niemieckiego przedsiębiorstwa z władzami Singapuru. To właśnie ten kraj ma wyznaczać trendy w zakresie wykorzystywania elektrycznych taksówek lotniczych.

Czytaj też: Spójrzcie na latający samochód EHang 216 w akcji nad miastem Korei Południowej
Czytaj też: Obejrzyjcie lot latającego samochodu KleinVision, który rzeczywiście lata
Czytaj też: To nie Iron Man, to latający medycy! Kolejne testy Jet Suit obiecują wiele

W ciągu najbliższych trzech lat Volocopter ma utworzyć na terenie Singapuru ponad 200-osobowy zespół. Co więcej, rozpoczęła się już sprzedaż biletów na pierwszą serię przelotów. Będą one dwuosobowe, z czego jedno miejsce będzie początkowo zarezerwowane dla pilota. Z czasem, kiedy pojawi się zgoda na wykorzystywanie autonomicznych systemów, ludzcy operatorze mają opuścić taksówki.

Latająca taksówka jest efektem prac niemieckiej firmy Volocopter

Trwające ok. 10-15 minut loty próbne kosztują ponad 1300 złotych i mają oferować niesamowite widoki. Dla porównania, cena 45-minutowego lotu helikopterem (i to bez możliwości fotografowania) kosztuje obecnie ponad 9 tysięcy złotych.

Czytaj też: Lotnisko dla latających taksówek Lilium Jet
Czytaj też: Latający samochód Liberty firmy Pal-V może już wjechać na publiczne drogi
Czytaj też: Cyclogyro, czyli szansa na rewolucję latających samochodów elektrycznych

Volocopter musi teraz uzyskać odpowiednie certyfikaty – nie tylko od Agencji UE ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, ale również od władz Singapuru. Pojazdy produkowane przez tę firmę mają obecnie zasięg wynoszący 35 kilometrów na jednym ładowaniu – nie jest on szczególnie duży, ale w warunkach miejskich powinien zdać egzamin.