Latająca taksówka od Volocopter już wkrótce pojawi się na niebie

Latająca taksówka od Volocopter już wkrótce pojawi się na niebie

Niemiecka firma Volocopter zapowiedziała uruchomienie komercyjnych lotów eVTOL na terenie Singapuru. Miałoby to nastąpić w ciągu najbliższych 2-3 lat, a pierwsze bilety zostały wyprzedane.

Firma wykonała już kilka lotów próbnych, w tym załogowy, który odbył się pod koniec 2019 roku. Co ciekawe, przedsięwzięcie jest pokłosiem współpracy niemieckiego przedsiębiorstwa z władzami Singapuru. To właśnie ten kraj ma wyznaczać trendy w zakresie wykorzystywania elektrycznych taksówek lotniczych.

Czytaj też: Spójrzcie na latający samochód EHang 216 w akcji nad miastem Korei Południowej
Czytaj też: Obejrzyjcie lot latającego samochodu KleinVision, który rzeczywiście lata
Czytaj też: To nie Iron Man, to latający medycy! Kolejne testy Jet Suit obiecują wiele

W ciągu najbliższych trzech lat Volocopter ma utworzyć na terenie Singapuru ponad 200-osobowy zespół. Co więcej, rozpoczęła się już sprzedaż biletów na pierwszą serię przelotów. Będą one dwuosobowe, z czego jedno miejsce będzie początkowo zarezerwowane dla pilota. Z czasem, kiedy pojawi się zgoda na wykorzystywanie autonomicznych systemów, ludzcy operatorze mają opuścić taksówki.

Latająca taksówka jest efektem prac niemieckiej firmy Volocopter

Trwające ok. 10-15 minut loty próbne kosztują ponad 1300 złotych i mają oferować niesamowite widoki. Dla porównania, cena 45-minutowego lotu helikopterem (i to bez możliwości fotografowania) kosztuje obecnie ponad 9 tysięcy złotych.

Czytaj też: Lotnisko dla latających taksówek Lilium Jet
Czytaj też: Latający samochód Liberty firmy Pal-V może już wjechać na publiczne drogi
Czytaj też: Cyclogyro, czyli szansa na rewolucję latających samochodów elektrycznych

Volocopter musi teraz uzyskać odpowiednie certyfikaty – nie tylko od Agencji UE ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, ale również od władz Singapuru. Pojazdy produkowane przez tę firmę mają obecnie zasięg wynoszący 35 kilometrów na jednym ładowaniu – nie jest on szczególnie duży, ale w warunkach miejskich powinien zdać egzamin.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News