Lexus IS 500 F Sport Performance zadebiutował

Lexus IS 500 F Sport Performance, IS 500 F Sport Performance,

Lexus IS 500 F Sport Performance 2022 trafi do sprzedaży już jesienią tego roku, kiedy poznamy szczegóły dotyczące ceny i wyposażenia. Co jednak wiemy już teraz, tuż po premierze?

Lexus IS 500 F Sport Performance 2022 ujawniony

Najważniejsze, czego dokonał ten nowy model Lexus IS 500 F Sport Performance 2022, to przywrócenie silnika V8, jak również zapoczątkowanie serii F Sport Performance, która znajduje się nieco poniżej pełnoprawnej rodziny F. Przy tym wszystkim model dzierży jednak bardziej agresywne nadwozie na czele z maską z wybrzuszeniem, utrzymując wagę na poziomie 1765 kg.

Czytaj też: Zen Garden wygrał konkurs Lexus UX Art Car 2021
Czytaj też: Dealer o przyszłych modelach Lexusa
Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Lexusa NX nowej generacji

IS 500 F Sport Performance dzierży wolnossący silnik V8 o pojemności 5 litra, który generuje moc 480 koni mechanicznych przy 7100 obr./min i 535,5 Nm momentu obrotowego przy 4800 obr./min. Jedyną opcją skrzyni biegów jest ośmiobiegowa automatyczna, która razem z silnikiem sprawia, że ten sedan może osiągnąć 96,5 km/h w 4,5 sekundy.

IS 500 F Sport Performance to coś więcej niż tylko duży silnik w najmniejszym sedanie Lexusa. Model jest standardowo wyposażony w pakiet Dynamic Handling, który obejmuje adaptacyjne zawieszenie i mechanizm różnicowy Torsen o ograniczonym poślizgu. Otrzymuje również tylny amortyzator od Yamaha, który poprawia sztywność strukturalną, zapewniając dodatkową stabilność. Tarcze hamulcowe mierzą z kolei 14,0 cala z przodu i 12,7 cala z tyłu.

Czytaj też: Lexus dla Mikołaja, czyli HX Sleigh
Czytaj też: Toyota wyciąga rękę do wegetarian razem z Lexusem
Czytaj też: Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10

Ulepszona technologia bezpieczeństwa idzie w parze z ulepszeniami wydajności, co obejmuje cały system Lexus Safety System +2.5, który obejmuje wykrywanie pieszych, awaryjne wspomaganie kierownicy, adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu ze wspomaganiem kierowania, automatyczne światła drogowe i wiele więcej. Wewnątrz znalazła się z kolei m.in. podgrzewana kierownica.