Reklama
aplikuj.pl

Zen Garden wygrał konkurs Lexus UX Art Car 2021

Zen Garden, konkurs Lexus UX Art Car 2021

Zakończono właśnie tegoroczny konkurs Lexus UX Art Car 2021, w którym to wielkim zwycięzcą okazał się przerobiony właśnie Lexus UX na projekt Zen Garden.

Lexus Zen Garden, jako zwycięski projekt

Ten luksusowy oddział Toyoty chce, żebyśmy wiedzieli, że jego samochody zostały stworzone z myślą o czystej kreatywności i dlatego angażuje ludzi z całego świata w myśl konkursu projektowego Lexus UX Art Car. Jest to dopiero druga edycja konkursu, w którym to wygrał Zen Garden, czyli interpretacja klasycznego japońskiego ogrodu medytacyjnego.

Czytaj też: Lexus dla Mikołaja, czyli HX Sleigh
Czytaj też: Toyota wyciąga rękę do wegetarian razem z Lexusem
Czytaj też: Lexus LFA kontra Audi R8 w walce wolnossacych V10

Odpowiada za nią Clap Studio w Walencji w Hiszpanii, które przewyższyło projekty sześciu innych zgłoszeń do tamtejszego oddziału Lexusa. Zwycięscy artyści, Jordi Iranzo i Angela Montagud, inspirowali się kluczowymi cechami UX w zakresie technologii, designu, innowacji i detali.

Czytaj też: Nowy zwiastun koncepcji Lexusa zapowiada przyszłość marki
Czytaj też: Dealer o przyszłych modelach Lexusa
Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Lexusa NX nowej generacji

Jak czytamy:

W naszym ogrodzie Zen Lexus reprezentuje doskonałą harmonię. Jest połączeniem natury, technologii i innowacji. Użyliśmy papieru, istotnego elementu kultury japońskiej, do pokrycia nadwozia samochodu w postaci roślinności Lexusa, nadając jej objętość.

Światło to kolejna istotna cecha japońskiej sztuki i wzornictwa, która tutaj przekształca Lexusa UX w żywą istotę. W zależności od położenia, tonu i intensywności światła, w ciągu dnia generuje on zmienne tekstury i kolory.