Reklama

Lifting Jaguara XF wystąpił na nowych fotkach

Jaguar XF, odświeżenie XF, lifting XF, lifting Jaguara XF, Jaguar XF 2021

Jaguar w pocie czoła przygotowuje odświeżenia prawie wszystkich swoich modeli w ofercie i tym razem naszym oczom ukazuje się ukryty prototyp XF.

Brytyjski pojazd w wersji sedan i kombi tym razem zakrywa cienka warstwa kamuflażu, która utrudnia przyjrzenie się zmianom w projekcie. To z kolei utrudnia wyciągnięcie dokładnych wniosków na temat zaktualizowanego wyglądu modelu, ale coś tam możemy dostrzec.

Przednie światła wydają się w tym Jaguarze XF nieco bardziej eleganckie niż w modelu obecnie sprzedawanym, podczas gdy osłona chłodnicy wydaje się mniejsza. Z tyłu z kolei prototyp kombi przyjął podwójny wydech.

W kwestii silników spodziewamy się, że nowe Jaguary XF i XF Sportbrake otrzymają rodzinę silników wysokoprężnych zgodnych z RDE2 na rynek europejski. Te czystsze i bardziej wydajne układy napędowe pozwolą, aby XF napędzane silnikiem Diesla pozostały w sprzedaży po zmianie przepisów dotyczących emisji zanieczyszczeń w 2021 roku.

Czytaj też: Podzielacie entuzjazm Renaulta do wielkich pickupów?

Kwestie zelektryfikowanych układów napędowych pozostają tajemnicą, choć wiek platformy, na której odświeżenie XF będzie bazować, nieco temu zaprzecza.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News