Nowe Porsche 911 Turbo i Turbo S powoli zmierza ku debiutowi

911 Turbo, 911 Turbo S, Porsche 911, nowe Porsche

Nowe Porsche 911, czyli te w wersji Turbo oraz Turbo S zmierzają właśnie na imprezę w Genewie… a tak przynajmniej twierdzi Autocar.

Według nowego raportu opublikowanego przez Autocar, dynamiczny duet będzie świętować swoją światową premierę za około trzy tygodnie podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2020 roku. Na zdjęciach widzimy zdjęcia szpiegowskie modelu Turbo (via Motor1).

Zarówno 911 Turbo, jak i 911 Turbo S współdzielą ponoć 3,8-litrowy silnik boxer z sześcioma cylindrami i większymi turbosprężarkami. Wynik? Moc 670 koni mechanicznych w przypadku standardowego Turbo i co najmniej 620 KM dla mocniejszego Turbo S. Wydajność może być jednak jeszcze wyższa w przypadku tego ostatniego.

Tak czy inaczej, są to oszałamiające ulepszenia w stosunku do starego 911 Turbo i Turbo S, które cechowała kolejno moc 540 KM i 580 KM. Nowi członkowie rodziny 992. generacji będą się wyróżniać wizualnie dzięki masywnym tylnym nadkolom i specyficznej konstrukcji zderzaka, a także unikatowemu zestawowi kół i niektórym modelom farb.

Dalej raport wspomina, że ​​nowe modele Porsche 911 Turbo będą ważyły ​​nieco więcej niż ich poprzednicy, mimo lżejszego nadwozia. Oba modele będą miały napęd na wszystkie koła, ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem, układ kierowniczy na wszystkie koła i duże karbonowe ceramiczne tarcze hamulcowe za 20-calowymi przednimi i 21-calowymi tylnymi kołami.