Reklama
aplikuj.pl

Co jest szybsze od szybkiego? Odpowiedzi udzieli Lucid Motors

Kiedyś pisaliśmy, że było ich wiele, ale elektryczny sedan Lucid Air to pierwsze prawdziwe zagrożenie dla Tesli, które... nawet nie ma zamiaru rywalizować z elektrycznymi Modelami Muska.

Przed dwoma tygodniami firma Lucid Motors pokazała swój wyjątkowy luksusowy elektryczny sedan, model Air, który jest bezpośrednim konkurentem Modelu S Tesli. Udowadnia to kolejny teaser.

Teraz firma, czując najwidoczniej powiew wiatru w swoich żaglach, wykorzystuje każdą sposobność do pokazania, kto tu ma najszybszego sedana na ćwierć mili. Chociaż Lucid Motors ma już osiągnięcia pokroju pokonania 402 metrów w 9,9 sekundy wydaniem Air Dream Edition.

Jak wspomina poniższe oficjalne wideo, zapowiadające pokaz już za dwa dni, bo 24 września, Lucid ma w planach zaliczenie ćwierci mili poniżej 9,7 sekundy. To imponujące, jako że przykładowo Porsche 918 Spyder dokonuje tego w 9,81 sekundy.

Czytaj też: Niemiecki bój między BMW, Mercedesem, Audi i Porsche

Jesteśmy prawie pewni, że w grę wchodzi najwydajniejszy model Air, niejaki Air Performance z trzema silnikami elektrycznymi, którego szczegółów jeszcze jednak nie znamy. A czy Wy jesteście zainteresowani tymi obiecującymi sedanami? Jeśli tak, to zapraszamy do naszego głównego artykułu, bo było ich wiele, ale elektryczny sedan Lucid Air to pierwsze zagrożenie dla Tesli.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News