Reklama
aplikuj.pl

Magped znowu chce zmienić rynek pedałów rowerowych

rowery

Pedały magnetyczne umożliwiają utrzymanie stóp w miejscu dzięki wykorzystaniu magnesów. Austriacka firma Magped zaprezentowała niedawno ulepszony model zwany Sport2.

W porównaniu do „zapinanych” pedałów, magnetyczne różnią się – co oczywiste – zasadą działania. Poruszanie na rowerze jest na nich łatwiejsze, a prawdopodobieństwo ześlizgnięcia stopy – niższe.

Czytaj też: Najlżejszy elektryczny rower. Oto HPS Domestique
Czytaj też: Kask rowerowy Omne Eternal z oświetleniem nie wymaga ładowania
Czytaj też: Ostrza piły zamiast kół, czyli idealny rower na lód

Każdy pedał posiada skierowany ku górze magnes neodymowy, który łączy się ze stalową płytką mocowaną do spodniej części buta rowerzysty. Kiedy stopa porusza się w górę i w dół (w czasie jazdy), to magnes i płytka tworzą połączenie. Przesunięcie do zewnątrz powoduje jednak rozłączenie tych elementów.

Magped i jej model Sport2 ma być lżejszy i smuklejszy od poprzedniego

Sport2 są o 56 gramów lżejsze niż oryginalny model Sport zaprojektowany przez firmę Magped. Składają się one z magnesu o regulowanej wysokości, zamontowanego na polimerowym amortyzatorze. W zależności od wagi rowerzysty, Sport2 jest dostępny w trzech wariantach.

Czytaj też: Three Phase One elektrycznym rowerem „dla każdego”
Czytaj też: Zwiastun elektrycznego roweru Gocycle G4 inspirowanego samochodami
Czytaj też: Rowerowa kierownica Flexx uwolni Wasze ręce od wstrząsów

Model Sport2 znajduje się już na stronie internetowej firmy . Dostępny jest kolor ciemnoszary, pomarańczowy, zielony i różowy, a ich ceny rozciągają się od 115 do 130 dolarów za parę.