Reklama
aplikuj.pl

Najlżejszy elektryczny rower. Oto HPS Domestique

Najlżejszy elektryczny rower, HPS Domestique

Wśród eBike znajdziemy całą masę modeli, które wręcz krzyczą, że są „niezwyczajne” nie tylko wyglądem, ale też wagą. Jednak HPS Domestique, jako najlżejszy elektryczny rower, nie robi żadnej z tych rzeczy.

Najlżejszy elektryczny rower i to naprawdę

Chociaż na świecie jest już Freicycle, który wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, jako najlżejszy elektryczny rower ze swoją wagą zaledwie 6,9 kg, to w rzeczywistości był to tylko jednorazowy projekt. Dlatego też jak najbardziej dajemy nasze pozwolenie firmie HPS do określania modelu Domestique tym najlżejszym ebike na rynku.

Czytaj też: Kask rowerowy Omne Eternal z oświetleniem nie wymaga ładowania
Czytaj też: Czujnik ciśnienia w oponach rowerowych Airspy. Zainteresowani?
Czytaj też:
 eC01 Crossover nowym elektrycznym rowerem Peugeota

Napęd tego modelu sprowadza się do systemu HPS Watt Assist Pro, który obejmuje silnik o mocy 200 W ukryty w rurze podsiodłowej, elektronikę sterującą w dolnej rurze i inne elementy systemu umieszczone w smukłym suporcie. Zapewnia przy tym wspomaganie pedałowania do 25 km/h, a jego 193-Wh akumulator w formie niczego innego, jak butelki z wodą, zapewnia działanie od 1 do 3 godzin w zależności od stylu jazdy.

HPS Domestique opiera się na ręcznie formowanej ramie z włókna węglowego, co razem ze skromnym, ale solidnym napędem elektrycznym sprawiło, że waży zaledwie 8,5 kg. Ta waga spada o kolejne 1,2 kg, jeśli wyciągniecie akumulator przymontowany do rury.

Czytaj też: Three Phase One elektrycznym rowerem „dla każdego”
Czytaj też: Elektryczny rower towarowy Yuba Kombi E5 kusi ceną
Czytaj też: Co powiecie na podgrzewane uchwyty rowerowe?

Wiemy, że HPS Domestique wejdzie na rynek w ograniczonej liczbie 21 egzemplarzy o nazwie Domestique 1-21 Launch Edition w cenie od 12000€ do około trzech miesięcy.