Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Hyundai Bayon 2021. Nowe zdjęcia małego crossovera

Zwiastun Hyundai Bayon 2021, zdjęcia małego crossovera, Hyundai Bayon 2021, zwiastuny Hyundai Bayon 2021,

Mały crossover dla Europy zmierza ku premierze jeszcze w pierwszej połowie tego roku, co potwierdza kolejny zwiastun Hyundai Bayon 2021.

Zwiastun Hyundai Bayon 2021

Kiedy z kolei wspominamy, że Hyundai Bayon 2021 będzie małym crossoverem, to nie przesadzamy. W rzeczywistości ten model będzie długi na mniej niż 4200 milimetrów, a po stronie napędu oczekujemy, że wyłącznie jego przednią oś poruszą do działania wyłącznie silniki benzynowe.

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?
Czytaj też: Światła Tucson 2021 pod lupą. Hyundai tłumaczy ich tajemnicę
Czytaj też: Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła

Wygląda na to, że Bayon będzie tak samo odjazdowy jak Hyundai Kona, przyjmując podobny projekt świateł zintegrowanych z maskownicą wlotów powietrza. Gdyby tego było mało, zacienione zdjęcia pokazują, że jego przednia maskownica będzie niezwykle duża.

Z tyłu Hyundai Bayon 2021 zyska najwidoczniej rozciągający się na całej szerokości bagażnika pasek świetlny, który po obu stronach będzie zakończony światłami w kształcie bumeranga.

Czym będzie Hyundai Bayon?

Bayon będzie oparty na platformie Hyundaia i20, ale względem tego hatchbacka będzie siedział nieco wyżej, czerpiąc z niego całymi garściami. Obejmuje to również silniki, dlatego wierzymy, że otrzyma tylko mocniejszą 1-litrową jednostkę z turbosprężarką. W i20 ta jest dostępna z sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową automatyczną dwusprzęgłową.

Czytaj też: Hyundai kończy z dieslem. Czego możemy oczekiwać?
Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV
Czytaj też: 
Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki

Nowy crossover można najlepiej opisać jako duchowego następcę i20 Active, który nie jest już u nas dostępny. Z kolei premiera Hyundai Bayon 2021 będzie miała miejsce w Europie w pierwszej połowie 2021 r. Jego cena będzie niższa od Kona i będzie bezpośrednim rywalem m.in. dla Forda EcoSport.