Zwiastun Hyundai Bayon 2021. Nowe zdjęcia małego crossovera

Zwiastun Hyundai Bayon 2021, zdjęcia małego crossovera, Hyundai Bayon 2021, zwiastuny Hyundai Bayon 2021,

Mały crossover dla Europy zmierza ku premierze jeszcze w pierwszej połowie tego roku, co potwierdza kolejny zwiastun Hyundai Bayon 2021.

Zwiastun Hyundai Bayon 2021

Kiedy z kolei wspominamy, że Hyundai Bayon 2021 będzie małym crossoverem, to nie przesadzamy. W rzeczywistości ten model będzie długi na mniej niż 4200 milimetrów, a po stronie napędu oczekujemy, że wyłącznie jego przednią oś poruszą do działania wyłącznie silniki benzynowe.

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?
Czytaj też: Światła Tucson 2021 pod lupą. Hyundai tłumaczy ich tajemnicę
Czytaj też: Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła

Wygląda na to, że Bayon będzie tak samo odjazdowy jak Hyundai Kona, przyjmując podobny projekt świateł zintegrowanych z maskownicą wlotów powietrza. Gdyby tego było mało, zacienione zdjęcia pokazują, że jego przednia maskownica będzie niezwykle duża.

Z tyłu Hyundai Bayon 2021 zyska najwidoczniej rozciągający się na całej szerokości bagażnika pasek świetlny, który po obu stronach będzie zakończony światłami w kształcie bumeranga.

Czym będzie Hyundai Bayon?

Bayon będzie oparty na platformie Hyundaia i20, ale względem tego hatchbacka będzie siedział nieco wyżej, czerpiąc z niego całymi garściami. Obejmuje to również silniki, dlatego wierzymy, że otrzyma tylko mocniejszą 1-litrową jednostkę z turbosprężarką. W i20 ta jest dostępna z sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową automatyczną dwusprzęgłową.

Czytaj też: Hyundai kończy z dieslem. Czego możemy oczekiwać?
Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV
Czytaj też: 
Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki

Nowy crossover można najlepiej opisać jako duchowego następcę i20 Active, który nie jest już u nas dostępny. Z kolei premiera Hyundai Bayon 2021 będzie miała miejsce w Europie w pierwszej połowie 2021 r. Jego cena będzie niższa od Kona i będzie bezpośrednim rywalem m.in. dla Forda EcoSport.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News