Reklama
aplikuj.pl

Masz pomysł na dziwaczny dom? Zgłoś się i zgarnij nagrodę!

dziwaczne projekty, konkurs projektowy, Airbnb, Unique Airbnb

W życiu czasem warto dać się ponieść wyobraźni, a zwłaszcza w momencie, kiedy możemy zgarnąć za to niemałą sumkę. To co? Macie pomysł na jakiś szalony dom?

Firma Airbnb ogłosiła właśnie konkurs na skalę światową, w którym to wyda milion dolarów na finansowanie najbardziej intrygujących i niecodziennych pomysłów na domy z całego świata. Wszystko to w ramach funduszu Unique Airbnb.

Czytaj też: Przez usłany zielenią dach ten dom ginie w krajobrazie

Ten powstał w celu znalezienia, sfinansowania i wreszcie zrealizowania tego, co uważa za „najbardziej niekonwencjonalne i niezwykłe miejsce do zamieszkania na świecie”.

Zgłoszenia mogą składać wszyscy do 15 kwietnia i co ciekawe, projekt dotyczy nie tylko projektantów i architektów. Zgłoszenia będą oceniane pod kątem kreatywności, trwałości, wykonalności i „dobra społecznego”. Celujcie więc w coś przyjaznego środowisku, wtapiającego się w krajobraz i wykorzystującego energię odnawialną.

Czytaj też: Ze zniszczonego centrum handlowego do śródmiejskiej laguny

Ewentualni zwycięzcy będą musieli pogodzić się z utratą możliwości odsprzedania projektu komuś innego na 12 miesięcy po ogłoszeniu wyników. Wygra z kolei 10 zgłoszeń, a każde zwycięstwo będzie równało się z nagrodą stu tysięcy dolarów. Przykłady szalonych projektów widzicie wyżej.