Reklama
aplikuj.pl

Dostaniesz wyjątkowy model Mazdy, o ile pomagałeś innym w dobie pandemii

Mazda Heroes MX-5 limitowana edycja

W ramach programu Bohaterowie Mazdy (z ang. Mazda Heroes) firma ma w planach rozdanie 50 egzemplarzy swojego samochodu MX-5 100th Anniversary Special Edition.

Limitowana Mazda MX-5 dla bohaterów

Jak ogłosił Jeff Guyton, prezes Mazda North American Operations:

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Mazdy. Mieliśmy nadzieję, że ten czas będzie wypełniony chwilami świętowania i uznania dla naszych fanów, pracowników i partnerów. Jednak biorąc pod uwagę wiele tragicznych wydarzeń w 2020 roku, postanowiliśmy wyrazić w inny sposób unikalne dziedzictwo marki polegające na dążeniu do poprawy sytuacji.

W programie Mazda Heroes do 25 października będą przyjmowane historie o ludziach, którzy wykonywali coś ważnego, pomagali innym, wykazali się niebywałą empatią i dobrocią w dobie pandemii. Mowa o wszystkich, a nie tylko pracowników służb zdrowia, czy szkół. Firma ogłosi 50 zwycięzców MX-5 100th Anniversary Special Edition już 2 grudnia.

100-lecie Mazdy

Mazda została powołana do życia dokładnie 30 stycznia 1920 roku jako Toyo Cork Kogyo Co., Ltd z siedzibą w Hiroszimie. W 1929 roku firma zbudowała prototyp dwusuwowego silnika o pojemności 250 cm sześciennych i rozpoczęła produkcję obrabiarek Toyo. W 1930 roku wyprodukowała sześć prototypowych motocykli, aby skonstruować kolejne 30 dla klientów. W tym samym roku powstała jej nowa fabryka – obecna siedziba główna.

Pomijając kolejne lata, najważniejszym dla nas z perspektywy czasu zdecydowanie był rok 1960. Wtedy to Mazda wprowadziła na rynek swój pierwszy solidny samochód osobowy – R360 Coupe.

Czytaj też: McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok
Czytaj też: McLaren 765LT Strata od MSO, czyli 450 godzin samego lakierowania
Czytaj też: Prototyp V12 Speedster Astona Martina wygląda dziko w matowej czerni

Ten czteromiejscowy, dwudrzwiowy model wyposażony wtedy w potężny, chłodzony powietrzem 16-konny silnik o pojemności 356 cm sześciennych był oferowany z automatyczną skrzynią biegów i od razu stał się hitem dzięki przystępnej cenie i wysokiej oszczędności paliwa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News