Reklama
aplikuj.pl

Ostatnie z ostatnich McLaren 600LT Spider Segestria Borealis

McLaren 600LT Spider Segestria Borealis, ostatnie McLaren 600LT, edycja McLaren 600LT Spider Segestria Borealis, McLaren 600LT

Chociaż w większości przypadków, jak coś się kończy, to coś się zaczyna, to w przypadku McLarena jest inaczej i przykładem tego jest model 600LT Spider Segestria Borealis.

Tak się bowiem składa, że produkcja samochodu McLaren 600LT zmierza ku końcowi i dlatego oddział firmy Special Operations postanowił uświęcić ten model. Dokona tego za pośrednictwem dwunastu egzemplarzy 600LT Spider Segestria Borealis, a więc specjalnych wersji ostatnich 600LT z otwartym dachem, jakie wyjadą z linii produkcyjnej. Cena? 275500$, czyli około 1140000 zł.

Inspirowany pająkiem 600LT Spider Segestria Borealis zaczyna swoja przygodę od połyskującego lakieru Borealis Black z akcentami zieleni, fioletu i czerwonego. Dwa paski zaczynające się na masce mają przypominać kły jadowitego pająka, a ich kolor zgrywa się z zaciskami hamulcowymi i prążkach na tylnym dyfuzorze, błotnikach i bocznych osłonach.

McLaren Segestria Borealis zawiera również pakiet MSO Clubsport, który dodaje lekkie tytanowe śruby kół, wykończone na połysk przednie błotniki z włókna węglowego, lekkie fotele wyścigowe i akcenty wewnętrzne z włókna węglowego. Nie zabrakło też Alcantary oraz mnóstwa dbałości o szczegóły.

Czytaj też: Lubicie wysokie prędkości? Nowe samochody Volvo Wam je zabiorą

600LT Segestria Borealis zawiera też ulepszony 12-głośnikowy system audio Bowers & Wilkins, tylne czujniki parkowania, system podnoszenia przedniej osi oraz rejestrator danych telemetrycznych McLaren Track. Napędza go jednak podstawowy, 3,8-litrowy i podwójnie turbodoładowany V8 o mocy 592 koni mechanicznych i 620 Nm momentu obrotowego. Do setki przyspiesza w 2,8 sekundy, a przy osiąganiu swojej topowej prędkości szereg elementów dba o przyczepność.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News