Reklama
aplikuj.pl

McLaren Sabre ujawniony, jako najmocniejszy McLaren

McLaren Sabre ujawniony, najmocniejszy McLaren, McLaren Sabre

McLaren Sabre doczekał się właśnie swojego rodzaju premiery, ale nie oficjalnie za sprawą firmy, a za pośrednictwem dealera samochodowego z Beverly Hills. Nic jednak w tym dziwnego.

McLaren Sabre wyjątkowym projektem

W rzeczywistości McLaren Sabre nie jest „kolejnym samochodem McLarena”, a cackiem stworzonym wyłącznie na zlecenie klienta. Odpowiada za niego oddział MSO firmy, który dostał zamówienie na wyprodukowanie 15 egzemplarzy tego wyjątkowego McLarena.

Czytaj też: Dwukrotnie wyższa cena za używanego McLarena, czyli zarobek na unikalności
Czytaj też: Obejrzyjcie zdjęcia prototypu McLaren Sabre
Czytaj też: McLaren Artura nazwą hybrydowego supersamochodu brytyjskiej firmy

Chociaż nie znamy wielu szczegółów, wiemy, że zamiast hybrydowego napędu, McLaren Sabre dzierży tylko V8 silnik z podwójnym turbodoładowaniem (najpewniej 4-litrowy) o mocy 824 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego.

To więc najpotężniejszy niehybrydowy silnik V8, jaki kiedykolwiek stworzyła firma, który rozpędza Sabre do 350 km/h. Jednocześnie to najszybszy dwumiejscowy McLaren, będący dostępny tylko na terenie USA przez specyfikacyjne normy prawne.

Czytaj teżPodkręcony przez Novitec McLaren 620R
Czytaj też: Ferrari F8 spróbowało zawalczyć z McLarenem 720S na prostej
Czytaj też: 
McLaren Elva w wydaniu Gulf, czyli drogi, wyjątkowy brzydal

Serwis Motor1 specjalnie zagadnął firmę o ten model i uzyskał następujące oświadczenie:

McLaren Sabre firmy MSO to zamówiony przez klienta hipersamochód wyprodukowany przez McLaren Special Operations. Istnieje tylko 15 egzemplarzy, wszystkie zaprojektowane na rynek amerykański i homologowane zgodnie z ustawodawstwem federalnym.
Został opracowany zgodnie z niestandardowym procesem komisyjnym MSO, w którym projektanci i inżynierowie z McLaren Special Operations współpracują z indywidualnymi klientami. Dzięki temu każdy McLaren Sabre firmy MSO jest wyjątkowy.
Pierwsza szabla McLaren firmy MSO jest teraz w rękach jej właściciela w Stanach Zjednoczonych, a pozostałe dostawy zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach.