WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Mem „F” jest już z nami pięć lat, a ja dalej się zastanawiam o co chodzi

Słynne „Press F to Pay Respects” bawi graczy od lat. Ale ja dalej się zastanawiam, czy naprawdę twórcy coś zepsuli w tej scenie?

Mamy rok 2014. Call of Duty: Advanced Warfare debiutuje na rynku i z miejsca staje się bohaterem mema. Wszystko przez jedną scenę w grze, w której nasz bohater musi kliknąć przycisk, aby oddać cześć poległemu towarzyszowi.

Dla tych, którzy jakimś cudem nie widzieli tej sceny – załączam nagranie wideo.

„F” stało się memem, który gracze do dziś wykorzystują w przeróżnych sytuacjach. Zawsze zaśmieję się, gdy widzę tę literkę, ale… gdy przypominam sobie z jakiej sceny w grze ona pochodzi, to kompletnie nie rozumiem jej popularności. A raczej tego, jak się ona zaczęła?

Wiele osób krytykuje tutaj potrzebę wciśnięcia „F”, aby oddać cześć. Nie widzę tutaj jednak nic do wyśmiania. Ewidentnie celem twórców było to, aby gracz na chwilę wstrzymał się z akcją i być może przemyślał ostatnie, dramatyczne wydarzenia w grze. Zapewne miało to potęgować klimat i tak przynajmniej było w moim przypadku. Jakimś jednak cudem ktoś zdołał obrócić w żart to, że w grze trzeba cokolwiek robić…

ŹRÓDŁO: kotaku