Reklama

Nowy Mercedes SL 2022 wyszpiegowany ze swoim miękkim dachem

Nowy Mercedes SL 2022 wyszpiegowany, Mercedes SL 2022 wyszpiegowany, Nowy Mercedes SL 2022

Nowe zdjęcia szpiegowskie teoretycznego następcy 300 SL pojawiły się właśnie w eterze. Mercedes SL 2022 wyszpiegowany, jako roadster nowej generacji.

Mercedes SL 2022 wyszpiegowany

Tym razem roadster Mercedesa jest opracowywany przez oddział AMG i powróci do dachu z materiału, którego dzierżył mniej więcej dwie dekady temu. Chociaż dwudrzwiowe luksusowe samochody sportowe to rzadkość, co tyczy się jeszcze bardziej ich kabrioletowych wydań, to ograniczona popularność tego segmentu nie powstrzymała Mercedesa przed opracowaniem nowej generacji Klasy SL.

Czytaj też: Rekord GT Black Series na Nurburgring pod lupą specjalistów Mercedes-AMG
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi

Ten opracowywany przez AMG roadster będzie ściśle powiązany mechanicznie z AMG GT nowej generacji, co może i nie oznacza, że oba będą identyczne, ale prawdopodobnie będą miały kilka wspólnych opcji układu napędowego. Po stronie wyglądu Mercedes SL 2022 chwali się stylistyką inspirowaną oryginalnym 300 SL.

Czytaj też: Mercedes EQS został wyszpiegowany z aerodynamicznymi felgami
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu

Gama silników roadstera rozpocznie się od SL 43 z napędem na tył, a skończy się na podobnym modelu SL 73e 4Matic z hybrydowym 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Ciągle bez oficjalnej daty premiery, Mercedes SL powinien zadebiutować w drugiej połowie tego roku, patrząc na to, że producent zrzucił z niego część kamuflażu. Do sprzedaży trafi z kolei dopiero w 2022.