Reklama

Mesjasz – czy będzie 2.sezon? Netflix podjął decyzję

Mesjasz, Netflix, Mesjasz sezon 2., Mesjasz serial

Mesjasz od Netflixa wywołał spore kontrowersje zwłaszcza wśród środowisk katolickich. Jednak widzowie bardzo go chwalili, a twórca miał pomysły na kilka kolejnych sezonów. Niestety Netflix postanowił, że następnych odsłon nie będzie.

CZYTAJ TEŻ: The Batman – kiedy ekipa wróci na plan? Matt Reeves komentuje

Mesjasz pojawił się na Netflixie w styczniu i z miejsca wywołał wiele kontrowersji ze względu na swoją prowokacyjną tematykę. Głównym bohaterem serialu jest Al-Massih, mężczyzna nazywający siebie Mesjaszem przybyłym na Ziemię, by zbawić ludzkość. Bardzo szybko wokół niego tworzy się międzynarodowa grupa wyznawców, a jego działania wzbudzają zainteresowanie służb specjalnych. Al-Massih robi wiele rzeczy, które wierzący w niego ludzie mogą odbierać jako cuda, choć równie dobrze wszystko może być mistyfikacją. Przez cały sezon pokazuje nam się dwa różne spojrzenia na całą sprawę, a my nie mamy pewności, czy główny bohater jest niebezpiecznym oszustem czy nowym wcieleniem Jezusa.  

Niestety wszyscy, którzy chcieli poznać dalszą historię Mesjasza muszą pogodzić się z tym, że dalszej historii nie będzie. Netflix podjął decyzję, że 1.sezon będzie jednocześnie ostatnim, a kolejne odsłony nie powstaną. O decyzji platformy poinformował na swoim Instagramie Wil Traval, wcielający się w serialu w Willa Matthewsa. Niestety nie znamy przyczyn decyzji Netflixa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News