WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Microsoft Edge skopiuje teraz zawartość strony, ale nie tak byle jak

Microsoft Edge skopiuje teraz zawartość strony, ale nie tak byle jak

Microsoft Edge otrzymuje kolejne zmiany. Osoby korzystające z Edge Canary mogą nawet nie wiedzieć, że jest ona dostępna.

Microsoft wprowadził jakiś czas temu zmiany do Microsoft Edge w wersji Canary. Okazuje się jedna z potencjalnie niedziałających opcji… działa! Wystarczy użyć skrótu klawiszowego.

Czytaj też: Dostęp do TIDAL HiFi za niecałe 2 zł na cztery miesiące, a standardowy za złotówkę!
Czytaj też: Włamania na Spotify. Użytkownicy korzystali z tych samych haseł
Czytaj też: Kontroler PlayStation 5 na Steam już ze wsparciem

Lepsze kopiowanie

Jeśli korzystacie z Microsoft Edge Canary to być może zauważyliście opcję, że po kliknięciu prawego przycisku myszy wyskakuje opcja „Smart copy”. Czym jest to inteligentne kopiowanie? Wydawało się, że dowiemy się tego w przyszłości, bo opcja jest wyłączona i nie da się z niej korzystać. Tylko, że tak naprawdę wystarczy użyć skrótu klawiszowego, który wyświetla się tuż obok niej.

Czytaj też: Na horyzoncie nowa ikona Telefonu Google, a także… nowa nazwa?
Czytaj też: Snapchat Spotlight do złudzenia przypomina TikToka. I to nie przypadkowo
Czytaj też: Błąd w Messengerze umożliwiał podsłuchiwanie

Ctrl+Shift+X

Po zaznaczeniu interesującego nas fragmentu strony (bez znaczenia jak skomplikowanego) i kliknięciu Ctrl+Shift+X zawartość zostanie skopiowana. Teraz przechodzimy do miejsca, w którym chcemy wkleić to co wzięliśmy ze strony i tradycyjnie już wkleić. Czym opcja różni się od zwykłego „kopiuj”? W przypadku użycia tradycyjnego kopiowania – strona rozjechałaby się po wklejeniu lub wiele rzeczy nie zostałoby skopiowanych poprawnie. Smart copy przekopiuje jednak zawartość w taki sposób w jaki wygląda ona na stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News