Reklama
aplikuj.pl

Microsoft Surface Duo to tak dziwny smartfon, że ma nietypowy system powiadomień

Surface Duo in wild

Microsoft Surface Duo to konstrukcja jakiej jeszcze nie było. Chyba nikt nie spodziewał się, że jej problemem może okazać się… sygnalizacja powiadomień. Ale Microsoft znalazł na to bardzo nietypowe rozwiązanie. Tylko po co?

Jak rozwiązać kwestię powiadomień bez ekranu i diody?

Konstrukcja Surface’a Duo najbardziej przypomina smaratfony LG z etui wyposażonym w dodatkowy ekran. Smartfon Microsoftu składa się z dwóch, połączonych ze sobą wyświetlaczy. Ale nie ma żadnego zewnętrznego ekranu.

W takiej sytuacji sygnalizowanie powiadomień na ekranie, np. w ramach funkcji Always On, jest niemożliwe. Dlatego też Microsoft musiał rozwiązać tę kwestię w inny sposób. I wyszedł z tego taki twór:

https://twitter.com/h0x0d/status/1232666166788669441?s=20

Bo dioda powiadomień jest passe

Nie ukrywam, jestem zachwycony koncepcją Surface’a Duo i to cały czas mój numer jeden jeśli chodzi o wyczekiwane smartfony w tym roku. Dlatego tez moją pierwszą myślą było – WOOOW! Fajne! Po kilku oddechach zmieniło się to w – Poważnie?!

Dyskretne podejrzenie powiadomień to super sprawa, ale póki nie zajrzymy pod klapkę, nie będziemy wiedzieć że dostaliśmy wiadomość np. jeśli dzwonki są wyciszone. Przecież nikt nie będzie zaglądać tam co kilka minut.

A można było to rozwiązać w możliwe najprostszy sposób, montując na zewnętrznym ekranie diodę. Jeśli to zbyt proste, żeby nie powiedzieć prostackie, to przecież zawsze można zamontować na klapce malutki ekran jak w Galaxy Z Flip lub podświetlić logo Microsoftu. To byłoby efektowne i efektywne jednocześnie. Szczególnie jeśli kolory powiadomień dało się personalizować.

Microsoft ma jeszcze dużo czasu na dopracowanie Surface’a Duo. Choć to nie napawa optymizmem. Zapowiadanie smartfonu z roczną wyprzedzeniem nigdy nie kończy się dobrze. Choć pojawiły się teorie mówiące, że data 18 czerwca widoczna na filmie powyżej może oznaczać wcześniejszą premierę, oficjalnie nadal aktualna jest prezentacja Surface’a Duo dopiero pod koniec 2020 roku.