Reklama
aplikuj.pl

Miniatura samolotu transportowego C-17. Z giganta do malucha

Miniatura samolotu transportowego C-17, replika C-17

Oficjalnie Siły Powietrzne USA mają na służbie aż 222 samolotów transportowych tego typu, ale nieoficjalnie 223 egzemplarzem jest ta miniatura samolotu transportowego C-17 Globemaster III,.

Miniatura samolotu transportowego C-17

W rzeczywistości ten uroczy model jest już na świecie od kilkanaście lat i pomimo swoich rozmiarów, również odgrywa ważną funkcję dla Sił Powietrznych USA. Jasne, może i nie jest w stanie latać z czołgami, satelitami, czy helikopterami między kontynentami, ale przynajmniej zachęca młodych do zainteresowania się armią i może nawet pójścia na służbę.

Czytaj też: Jak amerykańscy Marines zastąpią czołgi?
Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [14.02.2021]
Czytaj też: USA wysłało bombowce B-1B do Norwegii z powodu Rosji

Ten miniaturowy samolot C-17 #223 powstał za sprawą członków lotników z 315. Airlift Wing (via Task & Purpose) którzy zbudowali go z podarowanego pojazdu użytkowego John Deere Gator i złomu. Tak powstała ta replika o nazwie Spirit of Hope, Liberty & Freedom w około skali 1:6 o długości 9,75 metra.

Czytaj też: DARPA opracowuje wojskowy dron LongShot z pociskami
Czytaj też: Pociski Harpoon powracają do okrętów podwodnych po 25 latach
Czytaj też:
Ubiór żołnierzy I Wojny Światowej wyglądał tak!

Miniatura samolotu transportowego C-17 jest pomalowana szarą farbą Air Force AMC, a nawet ma realistycznie wyglądające oznaczenia, które wskazują, że jest częścią wspomnianego 315. skrzydła. Co ciekawe, posiada pewien układ napędowy i choć w powietrze się nie wzniesie, jest w stanie rozpędzić się do 24 km/h.