Reklama
aplikuj.pl

Światowej klasy uniwersytet upubliczni projekt awaryjnych respiratorów

produkcja respiratorów, awaryjne respiratory, projekty respiratorów, MIT respiratory, respiratory awaryjne

Lekarstwem na obecną na świecie sytuację jest nic innego, jak produkcja respiratorów. Mnóstwa respiratorów, jako że żaden kraj nie przygotował się na tak ogromne zapotrzebowanie na wypadek pandemii. 

Według szacunków np. w USA przewiduje się, że zabraknie od 300 do 700 tysięcy respiratorów przez rozprzestrzeniające się przypadki COVID-19. Dla porównania, kraj ma obecnie do dyspozycji około 160000 respiratorów. Chociaż wiele oddolnych ruchów próbuje pomóc w tej sytuacji, najważniejszym może okazać się działanie Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Tamtejsi inżynierowie, wolontariusze, lekarze i informatycy z mają potencjalne rozwiązanie tego problemu w postaci projektu na awaryjne respiratory, których produkcja powinna kosztować jedynie 400-500 dolarów. Teraz MIT planuje udostępnić te projekty online za darmo, aby pomóc firmom na całym świecie przejść na produkcję tych respiratorów. Co ciekawe, projekt ten został opublikowany w ramach artykułu w jednym z naukowych magazynów, ale przeszedł wtedy bez echa. Teraz powrócił. 

Teraz nowy zespół przejął pracę poprzedniego i zaczął rozwijać projekt, aby stworzyć skuteczne respiratory. Ten wykorzystuje niespodziewanego bohatera – torby do resuscytacji Ambu, które są  powszechnie spotykane w szpitalach. Ratownicy lub specjaliści medyczni ręcznie je obsługują, aby wytworzyć przepływ powietrza przez rurkę umieszczoną w gardle do płuc pacjenta przed jego podpięciem pod respirator. 

Czytaj też: Uwaga fani LEGO oraz Szybkich i Wściekłych! Oto coś specjalnego

MIT teraz zajmuje się torbami Ambu, tworząc mechanizm, który może zautomatyzować ruch uciskania i zwalniania. W przypadku awarii mechanicznej konstrukcja MIT umożliwia w razie potrzeby konwersję torby z powrotem na urządzenie obsługiwane ręcznie.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy zespół zakończy wysiłki związane z tworzeniem prototypów, ale naukowcy chcą ostatecznie uzyskać aprobatę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). W tej chwili zespół działa bez finansowania, a członkowie zespołu pozostają anonimowi, aby uniknąć popularności i zbędnych pytań.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News