Zdjęcia Tesla Model Y w testach. Czyżby Elon Musk dał szanse LiDAR?

Zdjęcia Tesla Model Y w testach, Zdjęcia Tesla Model Y, LIDAR Model Y, Tesla Model Y LiDAR

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia, w który to po publicznych drogach jeździ sobie Model Y Tesli z dziwnym zestawem elektroniki na dachu. Pierwszy strzał? LiDAR.

Model Y w testach z LiDAR

Model Y przemierzał ulice San Francisco, przyciągając uwagę nie swoimi crossoverowymi kształtami, czy elektrycznym napędem, a testowanym zapewne zestawem cyfrowym na dachu. Nikt dokładnie nie wie, co dokładnie obejmował ten zestaw, ale spodziewamy się, że to nic innego, jak radar LiDAR.

Czytaj też: Pierwsza Tesla Model Y na służbie detektywistycznej
Czytaj też: Nowe informacje o produkcji ogniw 4680 Tesli
Czytaj też: Elon Musk patrzy w przyszłość i chce jeszcze więcej gier w Tesli

Zwłaszcza że napisy na jednostce wskazują na Luminar Hydra LiDAR, czyli firmę, która projektuje sprzęt do testowania pojazdów. Dla przypomnienia, Elon Musk od zawsze utrzymywał, że LiDAR nie jest konieczny na pokładzie samochodów w myśl autonomicznej jazdy. Możliwe jednak, że zrozumiał swoją pomyłkę.

Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen
Czytaj też: Obejrzyjcie pierwszy salon Tesli w Polsce na nagraniu
Czytaj też: Co zapewniają ulepszenia świateł Modelu 3 oraz Y Tesli?

https://twitter.com/klwtts/status/1343757525473116161

Teraz spekulacje sprowadzają się do tego, że Tesla rozpoczęła testy swojej planowanej floty autonomicznych taksówek, które będą korzystać z LiDAR. Może to też oznaczać, że w przyszłości konsumenckie Modele Tesli również zyskają na swoim pokładzie wbudowany LiDAR, aby poprawić swoje autonomiczne możliwości.