Reklama
aplikuj.pl

Pojawił się nowy monolit – ten budzi jednak wątpliwości

Na terenie Wielkiej Brytanii w tajemniczy sposób pojawił się monolit, częściowo przypominający te, które wcześniej zauważono w Rumunii i Stanach Zjednoczonych.

Niezwykła struktura została odkryta na wyspie Wight, oddzielonej od brytyjskiego wybrzeża cieśniną Solent. Trzeba jednak przyznać, że w tym przypadku obiekt jest widocznie inny od pozostałych, szczególnie ze względu na lustrzany charakter.

Czytaj też: Pamiętacie monolit z Utah? Pojawił się kolejny – w Rumunii
Czytaj też: Astronomowie wykrywają sygnały od inteligentnej cywilizacji. Ale nie pozaziemskiej
Czytaj też: Monolit z Utah jednak nie jest dziełem kosmitów? Nowe ustalenia w sprawie

The National Trust, czyli organizacja posiadająca prawo do terenu, na którym znajduje się monolit, nie ma obecnie planów dot. jego usuwania. Co więcej, przedstawiciele grupy zajmującej się ochroną przyrody nie wiedzą, kto zamontował obiekt. Podkreślają jednak, że stało się to bez pozwolenia.

Monolit z Wielkiej Brytanii różni się od pozostałych

Rzecznik prasowy dodał, iż monolit zauważono w poniedziałek rano na plaży Compton, a wstępne oględziny wykazały, że został on umieszczony na drewnianym cokole i składa się z plastiku bądź szkła akrylowego.

Czytaj też: To na tych planetach może występować życie pozaziemskie
Czytaj też: Poszukiwania życia pozaziemskiego? Księżyc może być naszą tajną bronią
Czytaj też: Czy życie pozaziemskie może ukrywać się w gwiazdach?

Za umieszczenie struktury na brytyjskiej ziemi najprawdopodobniej odpowiada człowiek, choć nie wiadomo, czy jest on powiązany z działaniami na terenie Rumunii oraz Stanów Zjednoczonych.