WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Poznaj sieć 5G na konferencji Motoroli

Motorola to pierwszy producent w Polsce kojarzony głównie ze smartfonami, który postanowił rozpocząć edukację na temat sieci 5G. Już jutro będzie można obejrzeć konferencję poświęconą temu zagadnieniu.

Edukacji o sieci 5G ze strony Motoroli się nie spodziewałem

Nie spodziewałem się, że jakakolwiek obecna w Polsce firma, która zajmuje się produkcją smartfonów, zacznie w Polsce edukację na temat sieci 5G. Byłem pewny, a raczej miałem nadzieję, że zajmą się tym operatorzy, Ministerstwo Cyfryzacji oraz UKE. Póki co swoją kampanię rozpoczęło Ministerstwo Cyfryzacji i cegiełkę dorzucił też Huawei.

Informację o konferencji Motoroli przyjąłem z zaskoczeniem, ale zdecydowanie bardzo pozytywnym. Takich inicjatyw zdecydowanie nam brakuje. Bo w rozwoju sieci 5G potrzebna jest przede wszystkim edukacja. Ciężko jest przekonać ludzi do nowej technologii bez pokazania im czym jest i jak działa.

Konferencja Motoroli o sieci 5G już jutro

Konferencja organizowana przez Motorolę nie jest wydarzeniem zamkniętym. Każdy może dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Konferencja rozpocznie się 22 września o godzinie 12. Wstępnie zakłada 30-minutową prezentację dr Macieka Kaweckiego z Instytutu Lema, który omówi najczęściej pojawiające się mity na temat sieci 5G oraz podstawowe zastosowania nowej technologii. Kolejne 30 minut przewidziano na odpowiedzi pytania zadawane przez użytkowników.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News