Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] MSI i ASUS po cichu naprawiają swoje wtopy w kartach RTX 3080

MSI i ASUS po cichu naprawiają swoje wtopy w kartach RTX 3080

Wprawdzie sterowniki GeForce 456.55 mogą naprawiać część problemów z RTX 3080, ale sprawa stabilności nowych kart graficznych jest znacznie bardziej śmierdząca. Potwierdzają to praktyki ASUSa i MSI.

ASUS i MSI łatają problemy swoich RTX 3080

Jak podaje serwis Videocardz, firma MSI oraz ASUS rozpoczęła naprawianie swoich błędów związanych z autorskim laminatem kart graficznych. MSI dokonało tego po cichu, a ASUS przynajmniej udzielił komentarza serwisowi KitGuru.

W nim firma przyznaje, że karty RTX 3080 TUF i ROG Strix na niektórych zdjęciach mogą przedstawiać wczesne próbki inżynieryjne, które zostały już usprawnione w myśl masowej produkcji.

Czytaj też: Szacunki na 2024 dla smartzegarków są optymistyczne!

Jak więc wyglądają problematyczne i już usprawnione projekty kart graficznych GeForce RTX 3080 w wydaniu TUF, Strix, GAMING X TRIO oraz Ventus 3X? Oto one, a zmiany sprowadzają się ponoć głównie do kondensatorów tuż „pod rdzeniem”, z czego po prawej są przykłady „po”, a po lewej „przed” zmianami.

Aktualizacja

Firma MSI przysłała nam obszerne wyjaśnienia w tej sprawie. Jego treść zamieszczamy poniżej.

Firma MSI otrzymała informacje o zgłaszanej przez klientów, dziennikarzy i integratorów systemów komputerowych, możliwości wystąpienia niestabilnej pracy kart graficznych z serii GeForce RTX 30 w sytuacji, gdy taktowanie rdzenia  przekroczy określoną wartość. Najnowszy sterownik dla kart z serii GeForce (456.55) zawiera poprawki eliminujące ten problem. W związku z tym MSI zaleca wszystkim użytkownikom kart graficznych z serii GeForce RTX 30 aktualizację sterowników do ich najnowszej wersji. Najnowszą wersję sterowników można pobrać ze strony internetowej firmy NVIDIA – NVIDIA GeForce.

Ilustracja 1: Oficjalne stanowisko firmy NVIDIA

Firma NVIDIA opublikowała dziś rano sterownik, który eliminuje problemy związane ze stabilnością pracy kart graficznych. Jeśli chodzi o karty graficzne zaprojektowane i produkowane przez naszych partnerów, to nasi partnerzy regularnie modernizują i usprawniają swoje konstrukcje, a my przy tym procesie ściśle z nimi współpracujemy. Liczba wykorzystanych w konstrukcji karty grup polimerowych i ceramicznych kondensatorów POSCAP i MLCC może się różnić w zależności od zastosowanego projektu i nie musi oznaczać czy wskazywać gorszej jakości produktu.

Firma MSI w pełni odpowiada za swoje decyzje dotyczące konstrukcji linii kart graficznych z serii GeForce RTX 30, na którą to składają się modele GAMING i VENTUS. MSI wykorzystuje do ich produkcji mieszane zespoły kondensatorów, aby korzyści z zalet zarówno kondensatorów polimerowych SP-Cap, jak i ceramicznych MLCC. Wszystkie karty MSI GeForce RTX z serii 30, które zostały dostarczone na rynek od chwili rozpoczęcia ich produkcji, w tym próbki produktów przesłane do recenzji w mediach, charakteryzują się wyglądem i konfiguracją płytki drukowanej PCB, taką jak pokazano na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Firma MSI pragnie jednocześnie podziękować wszystkim swoim klientom, recenzentom, dziennikarzom i integratorom systemów komputerowych, którzy zwrócili uwagę na powyższy problem, oraz firmie NVIDIA za współpracę przy szybkim jego rozwiązaniu.

Ilustracja 2. Na zdjęciu przedstawiono kartę graficzną z serii GeForce RTX 3090 GAMING TRIO, które to modele trafiają do sprzedaży od początku ich produkcji.

Ilustracja 3. Na zdjęciu przedstawiono kartę graficzną z serii GeForce RTX 3090 VENTUS 3X, które to modele trafiają do sprzedaży od początku ich produkcji

Ilustracja 4. Na zdjęciu przedstawiono kartę graficzną z serii GeForce RTX 3080 GAMING TRIO, które to modele trafiają na rynek od początku ich produkcji

Ilustracja 5. Na zdjęciu przedstawiono kartę graficzną z serii GeForce RTX 3080 VENTUS 3X, które to modele trafiają na rynek od początku ich produkcji

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News