Multikino otwiera kina w kolejnych miastach. Jakie seanse przygotowano?

Multikino otwiera kina w kolejnych miastach. Jakie seanse przygotowano?

Multikino pierwsze swoje placówki uruchomiło w połowie czerwca, reszta miała wrócić do pracy 3 lipca, jednak zdecydowano się jeszcze opóźnić otwarcie. W końcu wiemy, kiedy mieszkańcy kolejnych miast będą mogli wybrać się na seans do Multikina.

Czytaj też: The Umbrella Academy – pierwszy zwiastun 2 sezonu. Jest na co czekać!

Polskie kina zamknęły się 12 marca. Wszystkiemu winna była pandemia koronawirusa. Zgodnie z decyzją polskiego rządu placówki mogły wrócić do pracy 6 czerwca, jednak zdecydowały się na to mniejsze sieci i kina studyjne. Multikino, Helios i Cinema City wstrzymały się z otwarciem, głównie z powodu braku nowości w repertuarze. Z dnia na dzień Multikino zaskoczyło nas informacją, że niektóre z ich placówek ruszą już 19 czerwca, a reszta 3 lipca. Również na początku tego miesiąca wystartował Helios, a Cinema City zmieniło zdanie i obecnie nie wiadomo, kiedy się otworzy.

Multikino również zrezygnowało z otwarcia 3 lipca opóźniając je bez podania konkretnego terminu. Na szczęście okazuje się, że nie trzeba będzie tak długo czekać, bo placówki Multikina w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie otworzą się już jutro, 10 lipca!

Komentarz Pawła Śwista, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Kontynuujemy naszą strategię stopniowego otwierania sieci Multikino. Od 19 czerwca br. otwarte są kina w Warszawie, Poznaniu, Pruszkowie i Zgorzelcu. 10 lipca br. działalność wznowią kina zlokalizowane w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu i Gdańsku. Od najbliższego piątku widzowie będą mogli oglądać filmy na wielkim ekranie w 15 kinach sieci Multikino w 9 miastach w Polsce.
 
O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Oto pełna lista miast, w których od jutra będzie można wybrać się na seans do Multikina.

Multikino otwiera kina w kolejnych miastach. Jakie seanse przygotowano?

Jakie filmy będą grane w Multikinie?

Od jutra w kinach sieci Multikino w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Szczecinie widzowie zobaczą premierowo muzyczną produkcję „Na topie” oraz film obyczajowy #tuiteraz. Ponadto w weekend odbędą się pokazy romansu „Coś się kończy, coś zaczyna”, nagrodzonego Oscaramia „Parasite” i kryminału „Na noże”. W repertuarze znajdą się również produkcje, które na krótko zagościły na wielkim ekranie na początku 2020 roku, jak thriller „Sala samobójców. Hejter” czy „Dżentelmeni” w reżyserii Guya Ritchiego oraz filmowe hity „Interstellar” Christophera Nolana, „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem w rolach głównych oraz horror „To”. Natomiast już 14 i 23 lipca Multikino pokaże bestsellerowy koncert „André Rieu, czyli 70 lat młodości”. Zawiera on najważniejsze muzyczne momenty z dotychczasowej kariery artysty. Multikino nie zapomniało o najmłodszych kinomanach. Na wielki ekran powrócą animacje „Naprzód”, „Gang zwierzaków” i „Urwis”. W weekendowym repertuarze znajdzie się również film familijny „Czworo dzieci i coś”, a w ramach Poranków filmowych Multikino pokaże nowe odcinkami „Psiego Patrolu”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News