WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Muzyka z Assassin’s Creed Valhalla dostępna – utwór daje radę!

Assassin’s Creed Valhalla otrzyma ścieżkę dźwiękową, która… łączy. Co za pomocą muzyki chciała pokazać autorka?

Zazwyczaj nie przykładam jakiejś dużej wagi do utworów muzycznych w grach, a i ciężko mi zapamiętać jak nazywają się poszczególni twórcy ścieżek dźwiękowych. Tak się jakoś jednak złożyło, że kojarzę Jesper Kyda i Sarah Schachner i oboje tworzoną oni utwory do Assassin’s Creed Valhalla.

Szczególnie w ostatnim czasie cenie Sarah Schachner, która w wielu swoich utworach korzysta z podobnych… “sztuczek”, które jako nie-audiofil nie jestem w stanie wytłumaczyć, ale jeśli będziecie mieli chwilę to porównajcie sobie ścieżki dźwiękowe Assassin’s Creed Origins oraz Anthem i powiedźcie, że nie słychać podobnych motywów.

Czytaj też: Mapa Cyberpunk 2077 z grafikami oddającymi klimat lokacji

Mi się one podobają dlatego też ucieszyła mnie wieść o obecności Schachner w ścieżce dźwiękowej kolejnego Asasyna. A jaku utwór przygotowała już kompozytorka do Valhalli? Możecie go posłuchać!

Autorka opowiedziała, iż jej celem było połączenie w muzyce kultur wikingów oraz Anglosasów. Chciała ona pokazać jak się przenikają oraz konkurują, by następnie stworzyć anglo-skandynawskie społeczeństwo oparte na chrześcijaństwie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News