WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Na Zalando kupimy już nie tylko nowe rzeczy

Coraz częściej kupując ubrania sięgamy po rzeczy używane, zamiast tych nowych chcąc dać im nowe życie. Platforma internetowa Zalando postanowiła wykorzystać to i wprowadzić do swojej oferty dobrej jakości produkty używane.

Jak podaje Business Insider, Zalando wprowadzi do swojej oferty dobrej jakości odzież używaną. Firma podąża za trendami, a w ostatnich latach coraz częściej sięgamy po produkty z drugiej ręki. Zalando wprowadzi takie ubrania w sześciu krajach, w tym właśnie w Polsce. Jednak nie tylko będziemy mogli kupować, ale również sprzedawać swoją odzież na platformie internetowej Zalando. Klienci chcą produktów unikalnych podążających za trendem zrównoważonego rozwoju i niedrogich. Co ważne, również i w tym przypadku będzie obowiązywała darmowa dostawa i darmowe zwroty.

Rynek odzieży używanej w Polsce w ostatnich latach kwitnie. Według GUS obecnie wart jest 5-6 mld zł rocznie, a second handy odwiedza nawet 10 mln osób rocznie. Klienci zaczęli być bardziej świadomi w temacie ochrony środowiska, a przecież przemysł modowy bardzo mocno zanieczyszcza środowisko. Dlatego właśnie odzież używana wróciła do łask i przestała być traktowana jak synonim ubóstwa. Dzięki takim inicjatywom jak ta Zalando nie tylko kupimy coś nowego, ale również pozbędziemy się z szaf nieużywanych rzeczy.

Już w ubiegłym roku Zalando wprowadziło w Niemczech aplikację Zalando Wardrobe, gdzie można było kupować i sprzedawać używana odzież. Podobna zaczęła działać już w kolejnych krajach, w tym w Polsce. Torben Hansen, VP w Zalando w rozmowie z BI opowiedział o nowych usługach. Zostaną one wprowadzone na początku października i pozwolą w łatwy i bezpieczny sposób sprzedaż rzeczy z szafy, a także kupić uzywane ubrania bezpośrednio od Zalando. By sprzedać ubrania będziemy musieli zalogować się na konto na platformie dodając ręcznie informacje o produktach lub jeśli dana rzecz była kupiona na Zalando wybieramy ją z listy zakupów. Potem otrzymujemy informację o ilości pieniędzy, jaką możemy otrzymać za te produkty. Jeśli się na to zgodzimy, pakujemy rzeczy do pudełka, a kurier odbiera je od nas za darmo.

Jedynym minusem może być fakt, że środki za sprzedaż w ciągu pięciu dni otrzymamy w formie vouchera na zakupy na Zalando. Dla osób, które w ten sposób chcą zarobić, a nie wykorzystywać pieniądze na kolejne zakupy może być to spory problem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News