Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzi elektryczne BMW iM2 na poziomie najszybszych Tesli?

Nadchodzi elektryczne BMW iM2, elektryczne BMW iM2, BMW iM2 plotka, BMW iM2

Kilka dni temu sieć obiegła informacja, że wielkimi krokami nadchodzi elektryczne BMW iM2 i zadebiutuje już w 2022 roku, mając do zaoferowania niebywałe 1360 koni mechanicznych. Czy to prawda?

1360-konne elektryczne BMW iM2?

Wszystko zaczęło się od tego wpisu z CarMagazine.co.uk, a więc strony, z której nie raz czerpaliśmy nieoficjalne wiadomości, plotki i przecieki na czele z wartościowymi wywiadami. Nic więc dziwnego, że niektórzy „łyknęli” informacje o 1360-konnym BMW iM2 już w 2022 roku, a zwłaszcza że BMW stawia coraz bardziej na elektryfikację oferty nawet pod kątem oddziału Motorsport.

Render CGI autorstwa Andrei Avarvarii z CarMagazine.co.uk

Czytaj też: Co pokazują zdjęcia szpiegowskie BMW M4 CSL? Nowość nadchodzi

Wedle tego raportu iM2 o nazwie kodowej Project Katharina miało być odpowiednikiem M2 CS nowej generacji, ale oczywiście w pełni elektrycznym, który pokazałby się na z hukiem na 50. rocznicy BMW M. Wtedy zadebiutowałaby z czterema silnikami elektrycznymi (po jednym na każdym kole), zachwycając mocą aż 1360 koni mechanicznych, a więc wydajnością porównywalną z najwydajniejszym Teslami i nawet elektrycznymi hipersamochodami. Dalej raport wspomniał, że:

Chociaż to wszystko nadal jest ściśle tajne, wiarygodne źródła mówią, że Katharina zaliczyła okrążenie na Nurburgring w niecałe siedem minut, pokonując M8 Competition o ponad 40 sekund i umieszczając elektryczne BMW M2 na terytorium Porsche Taycan Turbo S.

CarMagazine

Czytaj też: Premiera BMW M3 i M4 Competition xDrive 2022. Droższe, ale szybsze

Takie informacje same w sobie sprawiają wrażenie nierzeczywistych i najpewniej takie właśnie są. Sprawą zajął się ostatnio bowiem znacznie bardziej zorientowany na marce serwis BMW Blog, powołując się w ostatniej aktualizacji wpisu na własne źródła. Jak mogliśmy się spodziewać, 1360-konne BMW iM2 o krótkim rozstawie osi i możliwości dobicia do setki w 2, może 2,5 sekundy, to nic rzeczywistego.

Wedle BMW Blog to wydajne iM2 nie tylko nie zadebiutuje już w 2022 roku, ale też nie będzie miało do zaoferowania takiego pokładu mocy. Nie wykluczamy jednak, że elektryczne BMW M2 w rzeczywistości nadchodzi, bo tak naprawdę zauważono już muła testowego, który najpewniej był właśnie tym modelem.

Czytaj też: Spójrzcie na pierwsze zdjęcia BMW i4 M Sport

Wyjątkowa w tym modelu testowym jest sama forma, bo to elektryczne BMW M2 wystąpiło wtedy wydaniu innym, niż wcześniejsze prototypy. Wykorzystuje bowiem nadwozie z poprzedniej generacji, wydaje się być tylko dwumiejscowe z tylnym rzędem zastąpionym klatką bezpieczeństwa i solidnie zmodyfikowane z wentylowaną maską i wreszcie okazalszym, niż zwykle, spojlerem na bagażniku.