WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy – gry [20.02.2020]

Czas na kolejne podsumowanie dnia. Jakie newsy były tym razem najciekawsze?

Intel częściowo wycofuje się z IEM

Przedstawiciele Intela poinformowali o udziale firmy w tegorocznej imprezie IEM. Oto oficjalne oświadczenie

Wycofaliśmy się z działań wystawienniczych w ramach IEM Expo zgodnie z polityką firmy Intel w zakresie podróży. Nie dotyczy to samego turnieju, Intel pozostaje jego sponsorem tytularnym. Kontynuujemy ścisłą współpracę z organizatorem imprezy, firmą ESL, odnośnie realizacji turnieju.

Xbox Series X z porządną pamięcią

Nowe wieści od deweloperów tworzących gry na nową generację konsol. Zdaniem producentów The Falconeer – nowy Xbox może pochwalić się pamięcią, która znacznie ułatwi pracę. Pod koniec roku, wirtualne światy staną się bardziej złożone i wypełnione żyjącymi elementami.

Kojima zachłysnął się 1917

Hideo Kojima, który znany jest z tego, że uwielbia filmy, najwyraźniej zakochał się w filmie 1917. Na swojego Twittera wrzucił takie oto nagranie inspirowane wspomnianym filmem, które zapowiada „coś” w 2020.

Ukraińska gra o rosyjskim metrze znakomicie sprzedaje się w Chinach

Pojawiły się nowe dane sprzedażowe dotyczace Metro Exodus. Tytuł, który przez rok był na komputerach PC dostępny tylko za pomocą Epic Games Store, w końcu pojawił się na Steam. W ciągu pięciu dni sprzedano 200 tysięcy sztuk gry. Sam tytuł podobno doskonale radzi sobie w Chinach.

Mount and Blade 2 z datą premiery

Aż się wierzyć nie chce. Gra, na którą czekam tyle lat, w końcu będzie miała swoją premierę. Twórcy poinformowali, że tytuł będzie dostępny za pośrednictwem Steama, Epic Games Store oraz stronę TaleWorlds od 31 marca 2020. Tylko, że to Early Access… To ja poczekam jeszcze kilka lat na pełniaka.