WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [10.02.2020]

Apple sprzedaje coraz mniej smartfonów, ale zarabia na nich jak nikt inny. Orange przygotowuje walentynkowe zestawy promocyjne, Xiaomi Mi 10 będzie bardzo drobi, a Oppo Find X2 zadziwi świat zupełnie nowym aparatem, jakiego jeszcze nie było. Na koniec powzdychamy sobie do Microsoft Duo…

Sprzedawajcie sobie ile smartfonów chcecie. Najwięcej i tak zarobi Apple

marża apple, smartfony apple

Apple może tracić miejsca w TOP5 największych producentów smartfonów na świecie. Niech sobie ten Samsung i Huawei sprzedają coraz więcej. Nawet niech sobie te Xiaomi rośnie w siłę. Zarabiać i tak będzie jedna firma.

Poniższy wykres pokazuje podział zysków ze sprzedaży smartfonów na przestrzeni ostatnich, prawie, dwóch lat. Ogromna marża jaką Apple stosuje przy swoich smartfonach dosłownie deklasuję resztę rynku. I spadki sprzedaży iPhone’ów, jak widać, niewiele tutaj zmieniają.

Walentynkowe zestawy w Orange

Orange walentynki

Z okazji Walentynek Orange przygotował specjalne zestawy składające się z dwóch smartfonów Huaweia, Samsunga lub Motoroli. Wyglądają następująco:

  • Huawei P30 Lite i Huawei Y5 2019 za 55 zł miesięcznie w Planie Mobilnym 55,
  • Huawei P Smart 2019 i Huawei Y6s za 51 zł miesięcznie w Planie Mobilnym 55,
  • Samsung Galaxy S10 512 GB i Galaxy A10 za 51 zł miesięcznie w Planie Mobilnym 55,
  • Motorola One Macro i Motorola Moto E6 Plus za 51 zł miesięcznie w Planie Mobilnym 55.

Zestawy są też dostępne w Planach Mobilnych 45 i 75 oraz Orange Love. Promocja trwa do 18 lutego. Wszystkie zestawy są dostępne w sklepie internetowym i salonach, za wyjątkiem Samsunga. Ten kupicie tylko przez Internet.

Xiaomi Mi 10 miał być tylko trochę droższy. Będzie drogi

Xiaomi Mi 10 premiera

Wiadomo było, że Xiaomi Mi 10 skończy z łatką tanich flagowców. Jak pokazuje wykres dwa akapity wyżej, to nie odbijało się dobrze na kondycji finansowej firmy.

Xiaomi Mi 10 miał być jednak tylko trochę droższy niż Mi 9, a konkretnie o kilkaset złotych. Nic z tego. Najnowsze informacje mówią o cenie 899 euro za Mi 10 oraz 1099 euro za Mi 10 Pro. Ceny są więc identyczne jak w przypadku flagowców Samsunga, Huaweia, a nawet iPhone’ów.

Oppo Find X2 zaskoczy aparatem

Oppo Find X2 aparat Sony IMX 708

Przyznaję, jestem pod wrażeniem doniesień na temat Oppo Find X2. Wiemy już o 120 Hz ekranie, a teraz doszły informacje na temat aparatów. I to nie byle jakich.

Już sam ich widok robi wrażenie, a jest jeszcze specyfikacja. Aparat główny to Sony IMX689. Przerobiony, dobrze nam znany aparat o rozdzielczości 48 Mpix, stworzony we współpracy Sony i Oppo. Dalej mamy kolejną nowość, czyli Sony IMX708, po raz pierwszy w smartfonie. To najbardziej ultra ultra-szerokokątny aparat na rynku ze sporym sensorem o wielkości 1/1.3″ i rozdzielczości 48 Mpix. Całość uzupełni teleobiektyw o rozdzielczości 13 Mpix. A do tego aparata do selfie, również Sony – IMX616 o rozdzielczości 32 Mpix.

Zapowiada się bardzo ciekawie!

Ehh… Microsoft Surface Duo

Surface Duo in wild

Samsung może się tłuc z Huaweiem na aparaty, z Motorolą na klapki, Oppo zachwycać szerokim kątem (ok, na to czekam bardzo!), ale najbardziej wyczekiwanym przeze mnie smartfonem jest Microsoft Surface Duo. To jak na razie zdecydowanie najlepsza koncepcja składanego smartfonu. Dwa ekrany o przekątnej 5,6 cala połączone cienkimi ramkami w wielkie cudo o przekątnej 8,3 cala.

Smartfon ma zadebiutować pod koniec 2020 roku i jak widać, niektórzy już z niego normalnie korzystają. Pojawiły się już nawet pierwsze doniesienia mówiące, że Microsoftowi tak dobrze idą pracę nad smartfonem, że może pojawić się na rynku znacznie wcześniej.