WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najciekawsze newsy – smartfony i telekomunikacja [17.02.2020]

Stany Zjednoczone nie ustają w atakach na Huaweia, mLegitymacja pojawiła się na iPhone’ach. Honor szykuje wersję Lite modeli 9X, a Samsung chce schować przedni aparat pod ekranem Galaxy Folda 2.

Stany Zjednoczone ciągle w natarciu. Huawei chyba czuje się, jakby kopał się z koniem

Trump-huawei

Podczas 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa władze Stanów Zjednoczonych coraz mocniej naciskały na europejskie kraje w sprawie rezygnacji z usług Huaweia przy budowie sieci 5G.

W narracji Amerykanów Huawei to nadal zło wcielone i narzędzie w rękach Chin do zdobycia cyfrowej dominacji nad światem. Zdaniem szefa Pentagonu Marka Espera, Huawei zaangażowany w budowę sieci 5G w Europie będzie zagrożeniem dla NATO.

Huawei ma ewidentnie dość odbijania pałeczki i domaga się, aby Stany Zjednoczone w końcu zaprezentowały jakikolwiek dowód na poparcie swoich oskarżeń.

Nie wiem dlaczego, ale od razu skojarzyło mi się to z tym memem:

Masz iPhone’a? Już nie potrzebujesz legitymacji szkolnej

Do posiadaczy iPhone’ów w końcu dotarła aplikacja mLegitymacja. Dzięki niej uczniowie nie muszą nosić ze sobą fizycznej wersji dokumentu, co jak wiemy często potrafi być problematyczne. Obecnie wystarczy już tylko wersja elektroniczna.

Co ważne do logowania w aplikacji mObywatel i następnie mLegitymacji można użyć zabezpieczeń biometrycznych iPhone’a – FaceID lub TouchID.

Galaxy Fold 2 z aparatem pod ekranem. A podobno się nie da…

ekran Galaxy Fold 2, wyświetlacz Galaxy Fold 2

Dwa niezależne źródła potwierdzają, że Samsung Galaxy Fold 2 przełamie kolejną barierę i zaoferuje aparat umieszczony pod wyświetlaczem. To ciekawe, bo jeszcze niedawno szef Xiaomi przekonywał, że jest to na chwilę obecną niewykonalne.

Ale dla firmy, która potrafi stworzyć ultra-cienkie i elastyczne szkło, to zapewne żaden problem. I tak, Galaxy Fold 2 też dostanie Ultra-Cienkie Szkło (UTG – ang. Ultra Thin Glass). Takie same, które trafiło do Galaxy Z Flip i te same, które następnie zostało przykryte… warstwą plastiku.

Honor 9X Lite tuż przed premierą pojawił się na stronie sklepu internetowego

Jeden z pakistańskich sklepów internetowych nieco pośpieszył się i wrzucił do oferty niezaprezentowanego jeszcze Honora 9X Lite.

Smartfon zaoferuje ekran o przekątnej 6,5 cala, układ Kirin 710, 4 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, podwójny aparat główny – 48 i 2 Mpix, przedni o rozdzielczości 2 Mpix, Androida 9 z nakładką EMUI 9 (z opcją aktualizacji do Androida 10) oraz akumulator o pojemności 3750 mAh. Cena Honora 9 Lite to w przeliczeniu z pakistańskiej waluty ok 207 dolarów. Adekwatna do możliwości.