WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najciekawsze newsy tygodnia – filmy i seriale [11.10.2020]

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze macie czas, by codziennie śledzić najważniejsze doniesienia ze świata filmów i seriali. Dlatego co tydzień dostaniecie od nas zestawienie tych najważniejszych rzeczy, żebyście ze wszystkim byli na bieżąco.

Monster Hunter – premiera i przegląd potworów

Milla Jovovich i Tony Jaa to gwiazdy nadchodzącej adaptacji gier Monster Hunter. Film o tym samym tytule skupi się porucznik Artemis (Milla Jovovich), która dowodzi elitarną grupą wojskową. Żołnierze zostają przetransportowani do strefy opanowanej przez monstra, a ich zadaniem będzie zamknięcie portalu, którym na Ziemię przedostają się potwory. A te, które już znalazły się na naszej planecie muszą unieszkodliwić. Towarzyszyć będzie im tajemniczy Łowca (Tony Jaa).

Sony Pictures ogłosiło w tym tygodniu, że Monster Hunter obejrzymy w kinach jeszcze w tym roku, a dokładniej 30 grudnia.

Dodatkowo do sieci trafił materiał porównawczy, w którym widzimy gigantyczne potwory z filmu i te z gier.

WandaVision – ekipa znów na planie i nowa grafika

Do sieci trafiły fotki z planu serialu WandaVision, które potwierdzają doniesienia o konieczności zrobienia dokrętek. Elizabeth Olsen i Paul Bettany mają na twarzach maseczki, co tylko potwierdza, że są to aktualne zdjęcia. Dodatkowo widzimy na nich potwierdzenie kolejnych plotek – Wanda jest w ciąży.

Do sieci trafiła też nowa grafika z głównymi bohaterami serialu.

Premiera zaplanowana jest na 27 listopada na Disney+ .

Czytaj też: My tu o pandemii, a oni stworzyli prawdziwy miecz świetlny!

Czytaj też: Zwiastuny filmów i seriali do nadrobienia [11.10.2020]

Czytaj też: Nie możesz znaleźć nic ciekawego do oglądania? Sprawdź nową zakładkę Netfliksa

Spider-Man 3 – nowe plotki

Ten tydzień przyniósł nam jeszcze kilka doniesień odnośnie nowego Spider-Mana. Jedna z nich mówi, że Benedict Cumberbatch powróci do roli Doktora Strange’a, a także zostanie nowym mentorem Petera Parkera po śmierci Iron Mana. Dodatkowo sugeruje to powiązania z Multiversum, a to z kolei może zapowiadać pojawienie się różnych alternatywnych złoczyńców i herosów takich jak Electro, w którego miałby wcielić się Jamie Foxx.

Pogłoski mówią również o pojawieniu się w Spider-Manie 3 Venoma, w którego wcieli się Tom Hardy. Daniel Richtman, który opublikował te informacje zaznacza jednak, że na razie są to tylko plany i nie wiadomo, czy rola miałaby być epizodyczna, czy może jakaś większa.

Co w duszy gra – premiera jednak na Disney+

Najnowsza animacja Pixara Co w duszy gra nie trafi do kin, tylko od razu na Disney+. Wiadomo już, że będzie ją można obejrzeć w ramach normalnej subskrypcji, bez konieczności dodatkowego płacenia. W pozostałych krajach, w których platforma nie jest dostępna animacja ma mieć premierę kinową. Nie wiadomo jednak, czy data 20 listopada nie ulegnie zmianie.

Te filmy zostały przesunięte

Warner Bros. postanowił zmienić daty premier kilku swoich nadchodzących hitów. Przede wszystkim przesunięto Diunę, która zamiast 18 grudnia 2020 roku trafi na wielki ekran dopiero… 1 października 2021 roku. Tym samym Batman z Robertem Pattinsonem, który miał debiutować właśnie wtedy również został przesunięty na 4 marca 2022 roku.

Matrix 4 z kolei zamiast 1 kwietnia 2022 roku wejdzie na ekrany kin 22 grudnia 2021 roku.

Film o Flashu przełożono z 3 czerwca 2022 roku na 4 listopada 2022 roku, a Shazam! 2 z 4 listopada 2022 roku na 2 czerwca 2023 roku. Premierę Czarnego Adama anulowano bez ustalenia nowej daty.

Szybcy i Wściekli 9 z kolejnym opóźnieniem

Opóźnienie premiery zalicza także 9. część Szybkich i Wściekłych. To kolejna zmiana daty, jaką serwuje nam studio. Pierwotnie film miał trafić do kin 22 maja 2020 roku , potem z powodu pandemii zmieniono datę na 2 kwietnia 2021 roku. Jednak Universal Pictures, który odpowiada także za dystrybucję Bonda podjął decyzję, że To Nie czas umierać trafi do kin w kwietniu, a Szybcy i Wściekli muszą zostać przesunięci.

Nową datę ustalono na 28 maja 2021 roku.

Porcja nowych zdjęć z 2. sezonu Wiedźmina i pierwszy opis fabuły

Netflix z kolei postanowił rozpocząć kampanię promocyjną 2. sezonu Wiedźmina. Do sieci trafiły zdjęcia Geralta w nowej zbroi, Ciri trenującej w Kaer Morhen i uwięzionej Yennefer.

A oto pierwszy opis fabuły 2. sezonu:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna, do swojego domu w Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony z Kontynentu walczą o dominację poza jego murami, wiedźmin musi chronić dziewczynę przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, którą posiada w środku

Jurassic World: Dominion – premiera przesunięta, a prace na planie przerwane

Universal Pictures postanowił przesunąć premierę Jurassic World: Dominion, a wszystko z powodu skutków pandemii koronawirusa. Zwieńczenie trylogii Colina Trevorrowa miało trafić do kin 11 czerwca 2021 roku, tymczasem nową datę premiery ustalono… rok później, bo na 10 czerwca 2022 roku. Ujawniając tę informację Universal zapewniał, że pomimo pozytywnych wyników testów na COVID-19 u niektórych członków ekipy, prace na planie trwają bez opóźnień. Kilka godzin później reżyser filmu Colin Trevorrow poinformował na Twitterze, że ekipa zeszła z planu na 14 dni. Powodem są pozytywne wyniki testów na koronawirusa, które po ich powtórzeniu okazały się już negatywne, jednak protokoły, do których stosuje się studio wymagały przerwania prac.

Po raz pierwszy ekipa musiała przerwać zdjęcia w połowie marca, gdy wybuchła pandemia koronawirusa. Potem zdjęcia wznowiono 6 lipca w Wielkiej Brytanii i wydawało się, że uda się im dokończyć prace nad produkcją. Tymczasem czeka ich dwutygodniowa przerwa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News