Reklama
aplikuj.pl

Oni stworzyli prawdziwy miecz świetlny!

Miecz Świetlmny, Gwiezdne Wojny, plazmowy miecz świetlny

No dobra, może do jego jego stworzenia nie wykorzystano kryształu kyber tylko plazmy, ale efekt pracy ekipy z kanału The Hacksmith na YouTube naprawdę robi wrażenie! I co najważniejsze tnie różne przedmioty aż miło.

Plazmowy miecz świetlny

Nie trzeba być fanem Gwiezdnych Wojen by kojarzyć miecz świetlny. Ta ikoniczna broń od dziesięcioleci istnieje w popkulturze i jest chyba tak samo sławna jak chociażby Excalibur. Składa się z wytrzymałej, najczęściej metalowej rękojeści, baterii , kryształu kyber i oczywiście włącznika. Od dawna wielu fanów uniwersum starało się stworzyć własny miecz świetlny wykorzystując do tego najróżniejszą technologię. brali się za to nawet naukowcy. A teraz również kipa z kanału The Hacksmith na YouTube. i wygląda na to, że im się to udało.

Kryształu w ich mieczu nie znajdziemy, a złośliwi powiedzą, że to właściwie plazmowy palnik (przez ten płomień). Ale fanom zapewne zaświecą się oczy, zwłaszcza kiedy zobaczą, jak ten miecz świetlny przecina różne przedmioty. Poza tym, nawet Jedi musieli jakoś zaczynać.

Czytaj też: Lekki i mały zagłuszacz dronów? Paladyne E1000MP to poważny kandydat

Czytaj też: Zestaw Ark wygląda niczym z kempingu marzeń

Całość zasilana jest podgrzaną do przeszło dwóch tysięcy stopni Celsjusza mieszanką propan-butanu. By przecinać różne rzeczy wykorzystano zjawisko przepływu linearnego i dyszę gazową. Oczywiście cięcie nie przebiega tak ekspresowo jak w filmach, ale i tak robi ogromne wrażenie. Ale sprytna i wytrzymała rękojeść pozwala chować i wysuwać miecz jak prawdziwy Jedi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News