W tym tygodniu USA przeprowadziło szalenie ważny test związany z obroną przeciwrakietową, a armia kraju przekonała się do nowych karabinów snajperskich i wpadła na nowy sposób wykrywania okrętów podwodnych, ale to oczywiście nie wszystko.
USA przechwyciło pocisk międzykontynentalny w arcyważnym teście bezpieczeństwa
W teście skuteczności obrony przed zabójczymi pociskami międzykontynentalnymi, pocisk balistyczny SM-3 Block IIA został wystrzelony z niszczyciela USS John Finn i uderzył w atrapę głowicy pocisku balistycznego. Pentagon twierdzi, że test dowiódł przydatności w powstrzymywaniu ataków rakietami międzykontynentalnymi.
Karabin snajperski Barrett MRAD Mark 22 z sukcesem. Armia USA zamawia kolejne
Firma Barretta ogłosiła w piątek, że karabin Mark 22 zakończył „wszystkie aspekty testów kwalifikacji produkcji i faz testów operacyjnych” określonych przez Dowództwo Operacji Specjalnych USA (USSOCOM).
Teraz mamy więc pewność, że ten karabin snajperski spodobał się elitarnym żołnierzom Armii USA, dzięki czemu otrzymał zielone światło dla dalszych dostaw, które rozpoczną się w styczniu 2021 roku. Sam skrót MRAD oznacza Multi-Role Adaptive Design, dzięki któremu karabin może przełączać się między ośmioma różnymi kalibrami w ciągu kilku minut.
Czy Korea Północna trenuje wojskowe delfiny?
W skrócie? Tak, wszystko wskazuje na to, że Korea Północna przykłada coraz większą wagę do trenowania delfinów w myśl wykorzystania ich przy konflikcie.
Za odkrycie zagród u dopływu rzeki Taedong odpowiada H.I. Sutton. Z tego co wiemy, po raz pierwszy zagroda dla delfinów powstała w tym miejscu w 2016 roku, a w ciągu ostatniego roku powiększyła się z dwóch do aż pięciu. Pobliskie morze oraz inne zagrody z myślą o hodowli ryb w Korei Północnej potwierdzają z kolei, że mamy do czynienia właśnie z zagrodami dla delfinów.
T34 Calliope, czyli czołg z wyrzutnią rakiet
T34 Calliope był jedną z najgłośniejszych broni Armii Amerykańskiej podczas II wojny światowej, której historię przybliżył historyk Mark Felton na YouTube. Była to unikalna na skalę światową kombinacja czołgu i wyrzutni rakiet, która po prostu obejmowała dorzucenie tej drugiej do wieży zwyczajnego czołgu Sherman.
Marynarka USA ma nowy sposób na wykrywanie okrętów podwodnych
Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych postawi na zaawansowany czujnik pokładowy AN/APS-154 (AAS), który jest w stanie wykryć niewidzialne ślady pozostawione przez okręty podwodne w głębinach.
AAS trafi na pokład samolotów P-8 Poseidon (zdjęcie wyżej), które po wykryciu okrętu podwodnego, mogą być w stanie zaatakować go zrzucanymi z powietrza torpedami.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News