Reklama

Czy Korea Północna trenuje wojskowe delfiny?

wojskowe delfiny, korea północna, delfiny Korei

Delfiny jako wodne ssaki nie są rzadkością na wojskowej służbie i wygląda na to, że kilka z nich chce również zatrudnić Korea Północna, zapewniając sobie własne „żywe bronie”.

Wojskowe delfiny Korei Północnej

Zdjęcia satelitarne rzeki w Korei Północnej sugerują, że ten północno-wschodni kraj azjatycki zajmuje się hodowlą delfinów i to najpewniej do celów wojskowych. Wiemy to z dosyć prostego porównania, bo widoczne na zdjęciach „zagrody” są podobne do tych, które używają inne kraje trenujące te ssaki morskie do misji wojskowych, a że w grę wchodzi Korea Północna, to… no cóż, do cyrku raczej one nie trafią.

Czytaj też: USA stawia nowy system obrony przeciwlotniczej Iron Dome
Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [15.11.2020]
Czytaj też: Robotyczne wozy bojowe w amerykańskiej armii tworzą już całą rodzinę

Za odkrycie zagród u dopływu rzeki Taedong odpowiada H.I. Sutton. Z tego co wiemy, po raz pierwszy zagroda dla delfinów powstała w tym miejscu w 2016 roku, a w ciągu ostatniego roku powiększyła się z dwóch do aż pięciu. Pobliskie morze oraz inne zagrody z myślą o hodowli ryb w Korei Północnej potwierdzają z kolei, że mamy do czynienia właśnie z zagrodami dla delfinów.

Czytaj też: Okręt podwodny nowej generacji USA już z kontraktem. Przed USS Columbia można drżeć
Czytaj też: Obejrzyjcie myśliwiec F-22 Raptor w akcji i w 4K
Czytaj też: Myśliwce z laserami, czyli pierwszy aktywny system ochrony przed pociskami

Według źródła te zagrody są podobne do tych używanych przez amerykańskie i rosyjskie siły zbrojne do trenowania ssaków morskich. Te są szkolone albo do samobójczych misji, mających na celu wysadzenie okrętów, albo wykrywania nurków w morskich odmętach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News